to tu

Blog

to tu to tam

“TO TU, TO TAM” W MUZEUM DLA DZIECI

10 grudnia br. ruszyła familijna wystawa „To tu, to tam. Opowieści o podróżowaniu, podróżnikach i podróżniczkach” w Muzeum dla Dzieci, które znajduje się w Muzeum Etnograficznym w Warszawie. 
Wystawa zarówno mnie jak i moim dzieciom tak bliska. W końcu przemieszczamy się z miejsca na miejsce z dziećmi od ich urodzenia. To była moja pierwsza wizyta także w Państwowym Muzeum Etnograficznym, które jest niezwykle ciekawe dla podróżników.

DLACZEGO WARTO PÓJŚĆ?

Wystawa opowiada o przemieszczaniu się z miejsca na miejsce, różnymi środkami komunikacji. Pokazuje jak duże znaczenie może mieć krok i jego wielkość w całej układance, a także jak bardzo zmieniło się nasze życie odkąd na świecie istnieją samoloty. W ciągu jednej doby, możemy znaleźć się na końcu świata. Świat stoi otworem, wystarczy tylko chcieć go poznać. To nie tylko samoloty i drugi kraniec świata, ale także lokalne przygody autobusami. Wystawa otwiera umysł i oczy pokazując, że można być także turystą we własnym mieście.

to tu to tam
to tu to tam
to tu to tam
to tu to tam

DOTKNIJ I POCZUJ

Ważne pytania, które padają i które powinniśmy sobie zadać to m.in czego uczy nas podróżowanie, skąd w nas tak duża chęć poznawania odległych światów i zakątków, a także właściwie po co nam podróżowanie samo w sobie. Wystawa zaprasza na wycieczkę do zrozumienia naszych własnych dużych i małych podróży i odkrywania tego co dla nas zwyczajne. Przeprowadza nas przez 7 tematycznie zaplanowanych pomieszczeń, dzięki czemu dorośli i dzieci mogą poznać jak stać się uważnymi turystami. Ekspozycja składa się z kolekcji Muzeum Etnograficznego i połączona jest z interaktywnymi i multimedialnymi obiektami do samodzielnego konsumowania treści podczas tej wędrówki. Na młodych odkrywców czekają zadania, pieczątki i zagadki, które trzeba odgadnąć w każdym pomieszczeniu.

to tu to tam
to tu to tam
to tu to tam
to tu to tam

Największy zachwyt wzbudza interaktywny basen oraz kasownik biletów. Rower jest bardzo ciekawy dla starszych zwiedzających. Warto zatrzymać się też przy ekspozycji z przyprawami.  Dzięki edukacyjnej broszurze, którą otrzymuje się przy wejściu, zagadki można rozwiązać na miejscu, ale część z nich można także rozwiązać w domu. 

Więcek informacji możecie się dowiedzieć na stronie muzeum i grupie Muzeum dla Dzieci na Facebooku.

to tu to tam
to tu to tam
to tu to tam

PAŃSTWOWE MUZEUM ETNOGRAFICZNE

Obecnie w PME można oglądać także Nikifora czy zbiór prac Mieczysława Cholewy. Bardzo ciekawe są także wystawy stałe o Azji i Afryce, Galeria Koreańska czy Chłopska Interpretacja Biblii, która zrobiła na moich chłopakach duże wrażenie. Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie istnieje od 1888 r. To najstarsze i największe muzeum etnograficzne w Polsce jest przestrzenią, w której dorobek kultury światowej spotyka się z indywidualną wrażliwością, stając się inspiracją do odkrywania piękna tkwiącego w różnorodności.

to tu to tam
to tu to tam
to tu to tam
to tu to tam

Muzeum dla dzieci organizuje także szereg wydarzeń dla dzieci. Tutaj możecie sie zapisywać na Etnoniedziele. Kolejna już 9.01 o Karnawale na Świecie. 

BILETY

Wystawa będzie otwarta do końca 2022 r.

Bilet normalny – 14 zł

Bilet ulgowy – 7 zł

Dzieci do lat 7 wchodzą bezpłatnie.

ADRES

Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, Ul.Kredytowa 1

Jestem na Instagramie, Facebooku i Youtube.

Jeśli podoba Ci się ten wpis zostaw coś od siebie i oceń na piąteczkę stawiając mi kawę 🙂 dzięki!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

to tu to tam
to tu to tam
to tu to tam
to tu to tam
to tu to tam
to tu to tam
to tu to tam
to tu to tam
4 1 głos
Ocena wpisu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
alt
Mamo daleko jeszcze? – Travelling & Parenting blog

Powstał z pasji do podróżowania i pokazywania najpiękniejszych miejsc w Polsce i zagranicą z dwójką słodkich urwisów. Obserwuj i bądź na bieżąco!

Obserwuj mnie na