zuraw, gdansk

Blog

MUZEUM GDAŃSKA

Gdańsk to zawsze świetna opcja na weekend. Nie tylko latem, ale o każdej porze roku. Nie dość, że jest co zwiedzać, to zawsze to świetna porcja jodu dla Was i Waszych dzieci. Zobaczcie co udało nam się zobaczyć podczas ostatniego letniego wyjazdu do Gdańska. To były 4 intensywne dni. Na szczęście udało nam się dotrzeć do Muzeum Gdańska, które ma tyle do zaoferowania.
ratusz gdański
muzeum gdanska

Do Muzeum Gdańska należy kilka obiektów, które raz w życiu przynajmniej trzeba odwiedzić m.in Ratusz Miasta, Dwór Artusa czy Muzeum Bursztynu, o którym powstał osobny wpis i możecie go przeczytać tutaj.

RATUSZ GŁÓWNEGO MIASTA 

Początki tej wyjątkowej budowli sięgają późnego średniowiecza, a od 1921 r. budynek był siedzibą władz miasta. W obiekcie znajduje się jedna z najpiękniejszych sal renesansowych w Europie. Warto zwrócić uwagę na strop Sali Rady zwanej Czerwoną Salą, zdobi go 25 obrazów przedstawiających cnoty obywatelskie. Będąc w ratuszu warto także zobaczyć Salę Wety, Salę Białą i Kupiecką. Wystawione jest także biurko byłego prezydenta Gdańska – Pawła Adamowicza.

Odwiedziliśmy także 80-metrową wieżę widokową z której podziwialiśmy panoramę Gdańska. Ratuszowa wieża wymaga nie lada wspinaczki, ale zdecydowanie warto. Dzieci z góry zobaczą najważniejsze zabytki miasta, Motławę i fontannę Neptuna. Na ratuszowej wieży zobaczymy także carillon, który wygrywa piękne melodie i gra codziennie między 8:00 – 20:00. Warto się zatrzymać pod ratuszem, aby posłuchać kilku piosenek.

Jak trafić? ul.Długa 46, Gdańsk

DOM UPHAGENA

Przy ul. Długiej gdzie wiedzie Złota Brama stoi jedna z reprezentacyjnych kamienic Gdańska – Dom Uphagena, gdzie mieści się Muzeum Wnętrz Mieszczańskich, które pokazuje jak żyli bogaci gdańszczanie.

Jak dotrzeć? ul.Długa 12, Gdańsk

 

DWÓR ARTUSA

Idąc dalej wzdłuż Długiego Targu trafimy do Domu Artusa wzniesionego z inicjatywy Bractwa Św. Jerzego i Ratusz Główny. Budynek znajduje się naprzeciwko fontanny Neptuna, charakterystycznego punktu Gdańska, gdzie każdy musi zrobić sobie obowiązkowe zdjęcie. To nie tylko piękny zabytek ze względu na dzieła sztuki, które się tam znajdują, ale stoi tam największy piec kaflowy Europy składający się z 520 kafli, a zdobią go popiersia europejskich władców, którzy wyglądają jak księżniczki i książęta.

Dwór Artusa wchodzi w skład Traktu Królewskiego w Gdańsku i nawiązuje do Króla Artura – cnoty rycerstwa i równości. Dwór był centrum życia towarzyskiego i skupiał wokół siebie rycerzy okrągłego stołu.

Jak dotrzeć?  ul. Długi Targ 43-44

CENY BILETÓW

Ceny biletów do każdego z obiektów nie różnią się od siebie cenowo i można je także zarezerwować online.

  • Bilet normalny – 22 zł
  • Bilet ulgowy- 15 zł
  • Bilet rodzinny(max. 2 dorosłych i 6 dzieci)- 58 zł
  • Karnet 90 dni normalny 120 zł
  • Karnet 90 dni ulgowy

ADRES

Muzeum Gdańska

ul. Długa 46/47,

80-831 Gdańsk

5 1 głos
Ocena wpisu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
alt
Mamo daleko jeszcze? – Travelling & Parenting blog

Powstał z pasji do podróżowania i pokazywania najpiękniejszych miejsc w Polsce i zagranicą z dwójką słodkich urwisów. Obserwuj i bądź na bieżąco!

Obserwuj mnie na