Slider_sochaczew

Blog

INAUGURACJA SEZONU KOLEJKI W SOCHACZEWIE

POMYSŁ NA WEEKEND POD WARSZAWĄ

Weekend nie zapowiada się jakoś wspaniale, jednak jeśli jesteście zdeterminowani i macie dość siedzenia w domu, idealnym pomysłem na ten weekend będzie wycieczka z dzieciakami do Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Sochaczewie. Jakieś 70 km od Warszawy, wyprawa więc na cały dzień. Zmęczycie dzieci i będziecie mieli wieczór wolny dla siebie 😉

INAUGURACJA SEZONU W SOCHACZEWIE

Już dzisiaj czyli 8.05.2021 po dłuższej przerwie startuje sezon turystyczny w Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Sochaczewie. Muzealny pociąg retro, który zabierze Wasze dzieci w niesamowitą podróż, będzie prowadzony przez zabytkowy parowóz. Zabierze pasażerów aż do Wilczą Tułowskiego przez Puszczę Kampinoską.

BILETY ON-LINE

Spieszcie się, bo bilety na te wycieczki znikają w mig. Najlepiej wykupić bilety on-line TUTAJ z wyprzedzeniem, jeśli nie załapiecie się już na ten weekend. Nie jest to aż tak duży wydatek, bo bilety kosztują od 10 do 31 zł.

W Muzeum znajdziecie też ogrom modeli kolejek włącznie z przepięknymi makietami, które hipnotyzują zarówno dzieci jak i dorosłych. Zabierzcie drobne monety, aby nacieszyć się jeżdżącymi pociągami.

PLAN WYCIECZKI

Do tej pory spotkanie miłośników kolejki w Sochaczewie obejmowało: 

  • część oficjalną z pokazem wszystkich historycznych parowozów na terenie Muzeum, 
  • zwiedzeniem muzeum z eksponatami, 
  • ognisko w Wilczu Tułowskim (za własne pieniądze możecie zakupić kiełbaski już ugrillowane lub gotowe do opiekania na ognisku)
  • spacer w Puszczy Kampinoskiej z przewodnikiem, włącznie ze zbieraniem jagód 😉 
sochaczew
sochaczew
sochaczew
sochaczew
sochaczew
sochaczew

GASTRONOMIA

Ponieważ punkty gastronomiczne, nadal są zamknięte, niestety nie będziecie mogli na ten moment zrobić ogniska, ani zjeść gotowej kiełbaski z grilla. Możecie jednak zabrać zestaw własnych przekąsek. Dla najmłodszych jazda pociągiem będzie atrakcją samą w sobie, tak więc nie zastanawiajcie się i bukujcie bilety na kolejne ciepłe dni. Puszcza Kampinoska kryje w sobie niesamowite historie, które w bardzo ciekawy sposób opowiada Pani przewodnik podczas całej wycieczki. Jak już odblokują się restaurację, warto rozpalić ognisko nad rzeką. 

KILKA WSKAZÓWEK

Polecam zabrać także ręcznik i kąpielówki dla dzieci, bo grill znajduje się w okolicy rzeki. Dzieci nie będą w stanie się powstrzymać przed letnią kąpielą w rzecznym bajorku. Nie ma sensu raczej zabierać wózka, a jeśli już to najlepiej ten z dużymi, pompowanymi kołami. Droga w lesie jest dość piaszczysta, na miejscu w Wilczu Tułowskim jest kawałek asfaltu, ale generalnie kolejka wysadza Was w przysłowiowym 'polu’ z którego kawałek musicie dojść do punktu gastro nad rzeką. Zdecydowanie przyda się nosidło, wygodne buty i plecak z wyprawką. Dla dzieci polecam zabrać kolorowanki, książeczki, samochodziki, aby umilić im czas w pociągu, który jedzie dość wolno.

sochaczew
sochaczew
sochaczew
sochaczew
sochaczew

Program wycieczki na ten weekend. Udanego weekendu!

Program wycieczek w dniach 8-9 maja:

  • 10:50 – zwiedzanie muzeum z przewodnikiem (tylko skansen)
  • 11:30 – odjazd pociągu do Wilcza Tułowskiego na skraju Puszczy Kampinoskiej
  • 12:45 – spacer z przewodnikiem po Puszczy Kampinoskiej
  • 14:00 – odjazd pociągu do Sochaczewa
  • 15:15 – powrót pociągu do muzeum
sochaczew
5 2 głosów
Ocena wpisu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
alt
Mamo daleko jeszcze? – Travelling & Parenting blog

Powstał z pasji do podróżowania i pokazywania najpiękniejszych miejsc w Polsce i zagranicą z dwójką słodkich urwisów. Obserwuj i bądź na bieżąco!

Obserwuj mnie na