slider

Blog

GDZIE JEST BUTELECZKA? – GARNIZON SZTUKI

EKOLOGIA W GARNIZONIE SZTUKI

Staram się moim dzieciom pokazywać to co jest dobre i wartościowe. Dlatego też mam dla Was i Waszych dzieci mega propozycję na najbliższy weekend. My już widzieliśmy i jesteśmy bardzo zachwyceni. Was też z całego serca i z ogromnym przekonaniem bardzo mocno zachęcamy do zobaczenia tego edukacyjnego spektaklu: „Gdzie jest buteleczka?”

Ekologia stała się nieodłącznym elementem w życiu naszych dzieci, które od małego są edukowane w domu i przedszkolu w kwestii segregacji, recyklingu i sprzątania świata, a także tego jaki to ma wpływ na całą planetę czy na życie zwierząt – szczególnie tych w oceanach. Z tej potrzeby powstał właśnie spektakl, bajka muzyczna „Gdzie jest Buteleczka?”, która mówi o tym jaką drogę przebywają pozostawione same sobie śmieci. To wyjątkowa muzyczna bajka ekologiczna w Garnizonie Sztuki – teatrze pozytywnych emocji.

Bajka, nie tylko uczy, ale też bawi. Z moich ust w trakcie całego spektaklu nie schodził uśmiech z twarzy. Autentyczne zachwycenie aktorami, muzyką, grą świateł czy kostiumami. Dzieci oglądały go za to z 'otwartą buzią’ 😉

Spektakl przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat, aczkolwiek mój trzylatek wytrzymał cały spektakl i był bardzo zadowolony, podśpiewując tekst scenicznej piosenki: „ziemię, ziemię ratuj!”. Spektakl trwa 65 minut.

Forma przedstawienia i edukowania w kwestii ekologii jest bardzo ważna, dlatego tym bardziej jestem zachwycona celem jaki przyświecał twórcom w kwestii stworzenia tego przedstawienia. Dzieci i ich edukacja ekologiczna to nasza nadzieja na lepsze życie oraz czystą planetę.

“Gdzie jest Buteleczka?” rozpoczyna cykl bajek edukacyjnych w teatrze Garnizon Sztuki. Czekamy z niecierpliwością na kolejne bajki.

gdzie jest buteleczka
gdzie jest buteleczka
gdzie jest buteleczka
gdzie jest buteleczka

O CZYM JEST BAJKA?

Kiedy plastikowa Buteleczka – główna bohaterka przedstawienia, trafia na plażę, szybko przekonuje się, że nie jest to odpowiednie dla niej miejsce. Dziecko zostawiło ją na piasku, a przecież powinna leżeć w pojemniku na plastiki. Wysoka temperatura jest dla niej dużym zagrożeniem. Namówiona przez Kraba, trafia do Oceanu z którego już bardzo trudno o powrót do domu. Szybko znosi ją fala, prąd morski oddala od brzegu. W poszukiwaniu domu napotyka Glonka, z którym się zaprzyjaźnia. We wspólnej podróży poznają Rafę Koralową, Żółwia Morskiego, w końcu Wieloryba, dzięki któremu trafiają na wielką wyspę plastiku gdzieś na środku Oceanu Spokojnego. Buteleczka bardzo tęskni za rodzicami. Musi więc odnaleźć drogę do domu pełną niebezpieczeństw. Czy uda jej się odnaleźć rodziców?

Wzruszająca gra aktorska sprawiła, że autentycznie jesteśmy całym sercem z małą Buteleczką, która także chce być eko, ale musimy jej w tym trochę pomóc.

 

gdzie jest buteleczka
gdzie jest buteleczka
gdzie jest buteleczka
Patronem spektaklu jest WWF.

fot i właściciel zdjęć dzięki uprzejmości Garnizon Sztuki

BILETY ONLINE

Bilety na niedzielny spektakl możecie zakupić tutaj. Z kodem MAMODALEKOJESZCZE macie -10% zniżki na bilety. Kod należy zastosować w sklepie online.

ADRES

Teatr Garnizon Sztuki – teatr pozytywnych emocji

Marii Konopnickiej 6 (wejście od tyłu budynku)

00-491 Warszawa

gdzie jest buteleczka

TWÓRCY:

  • Scenariusz i reżyseria – Piotr STAWSKI
    Scenarzysta, reżyser i aktor, student Wiedzy o Teatrze, absolwent Studium Aktorskiego im. A. Sewruka przy Teatrze Stefana Jaracza w Olsztynie, twórca Artystycznego Rabanu – Agencji zajmującej się edukacją teatralną.
  • Kompozytor muzyki i piosenek – Piotr ALEKSANDROWICZ
    Kompozytor, gitarzysta, autor piosenek, ale także muzyki do spektakli. Na co dzień współpracuje z gwiazdami polskiej estrady.
  • Scenografia i kostiumy – Marta BACZEWSKA-OLOGELE
    Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych na wydziale Scenografii.Wizualizacje – Maciej WŚCIUBIAK

OBSADA:

Weronika STAWSKA
Aleksandra GOTOWICKA
Przemysław NIEDZIELSKI
Katarzyna JANISZEWSKA
Szymon KOŁODZIEJ

Więcej atrakcji w Warszawie dla dzieci znajdziesz tutaj.

Obserwuj mnie na Instagramie, Facebooku i Youtube.

Postawisz kawkę? 😉

Postaw mi kawę na buycoffee.to

5 1 głos
Ocena wpisu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
alt
Mamo daleko jeszcze? – Travelling & Parenting blog

Powstał z pasji do podróżowania i pokazywania najpiękniejszych miejsc w Polsce i zagranicą z dwójką słodkich urwisów. Obserwuj i bądź na bieżąco!

Obserwuj mnie na