slider ec1

Blog

FABRYKA WEŁNY HOTEL & SPA – PABIANICE

Jak co roku na moje urodziny, wybieramy się z przyjaciółkami w jakieś fajne miejsce w Polsce, aby spędzić razem trochę czasu i uczcić po raz kolejny rok naszej znajomości. Tym razem urodzinowy weekend spędziłyśmy w województwie łódzkim w Pabianicach, gdzie z Warszawy dotarłyśmy pociągiem w 2 godziny. Fabryka Wełny Hotel & Spa w Pabianicach to postindustrialna przestrzeń w której powstał hotel i spa. Pabianice jeszcze 13 lat temu były kolebką przemysłu włókienniczego, cenionego na całym świecie. Budynki w Pabianicach to symbol ciężkiej pracy robotników. Postindustrialny hotel Fabryka Wełny usytuowany jest w samym centrum Polski w województwie łódzkim, w niedalekiej odległości od Łodzi. Wybudowany na terenie dawnego imperium przemysłowego rodziny Baruchów, którzy zajmowali się produkcją tkanin bawełnianych.

SPIS TREŚCI:

HOTEL

TKALNIA SPA

ADRES

HOTEL

Cały kompleks znajduje się w fajnej okolicy, bo nad rzeką Dobrzynką i stanowił jedną z najbardziej nowoczesnych fabryk w regionie. Fabryka Wełny Hotel & Spa nawiązuje do przeszłości, bo zachowano tutaj industrialny klimat budynku z szeroką ofertą rekreacyjno – wypoczynkową Tkalnia Spa & Wellness. Hotelowa Strefa Relaksu znajduje się na najwyższym piętrze i oferuje basen. suchą saunę, łaźnię parową, jacuzzi. Wychodząc z basenu można także wejść na taras widokowy na dachu, z którego widać miasto. Niedaleko znajduje się także pole golfowe czy aflopark. Nie brakuje tutaj także strefy dla rodzin z dziećmi. W restauracji znajduje się miły, mały kącik dla dzieci, a na terenie hotelu znajdziecie także małą bawialnię.

W strefie należącej do hotelu znajdziecie także klub fitness Formownia o powierzchni ponad 1300 m kwadratowych, kręgielnię Maszynownia z barem. W samym hotelu znajdują się też 2 restauracje: Wzorcownia by W.Bober oferująca menu a la carte i restauracja Przędzalnia. 

 

Do dyspozycji gości są:

  • 54 unikatowe pokoje rodzinne i apartamenty
  • 6 sal konferencyjnych
  • sala weselna
  • strefa restauracyjna
  • spa

Niedaleko hotelu znajduje się także centrum handlowe, więc można wyskoczyć na szybkie zakupy 😉

TKALNIA SPA

Tkalnia Spa & Wellness znajdująca się w hotelu jest jednym z większych w regionie łódzkim i jest otwarte zarówno dla gości hotelowych jak i tych z zewnątrz. Do dyspozycji ma 10 ekskluzywnych gabinetów z kojącą muzyką oraz wykwalifikowanymi specjalistami. W ofercie znajdziecie rytuały na twarz i ciało, zarówno te tradycyjne jak i orientalne.  Dodatkowo czeka na Was basen z saunami. Macie także możliwość wyjścia z basenu na fajny taras z widokiem na miasto.

To bardzo fajna alternatywa na spędzenie weekendu w łódzkim, szczególnie, że możecie dostać się tam pociągiem z Warszawy, więc jednocześnie zmniejszacie ślad węglowy. Polecam na weekend z przyjaciółkami!

ADRES

Ul.Grobelna 4,

95-200 Pabianice

Więcej o tym co zobaczyć w województwie łódzkim zobaczysz tutaj.

Pamiętaj, jestem na Instagramie, Facebooku i Youtube, miło mi będzie jak dołączysz do społeczności aktywnych rodziców. 

Pisanie to ciężka praca, nie obejdzie się bez kawy 😉 Jeśli podoba Ci się ten wpis zostaw coś od siebie i postaw mi dzisiaj espresso, bo coś zaspana jestem 🙂 dzięki!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

5 1 głos
Ocena wpisu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
alt
Mamo daleko jeszcze? – Travelling & Parenting blog

Powstał z pasji do podróżowania i pokazywania najpiękniejszych miejsc w Polsce i zagranicą z dwójką słodkich urwisów. Obserwuj i bądź na bieżąco!

Obserwuj mnie na