Image Alt

Blog

COSMOS MUZEUM W WARSZAWIE

Leniwy weekend w stolicy? Nic bardziej mylnego! Warszawa skrywa w sobie nieodkryte miejsca, jak jedno z tych niesamowitych muzeum iluzji, przeznaczone nie tylko dla dorosłych. Dzieci też świetnie się tutaj bawią. Nawet te małe

Zapraszam Was w podróż po kosmicznym świecie.

KOSMICZNA ILUZJA

Samo muzeum z kosmosem niewiele ma wspólnego, bardziej to muzeum iluzji, ale możesz poczuć się tak samo wyjątkowo.  To miejsce złudzeń dzięki sztuce cyfrowej, interaktywna wystawa. Samo miejsce stawia sobie za cel wciągnięcie odwiedzającego w przygodę z 50. interaktywnymi eksponatami, które mają rozbudzić ciekawość odwiedzających. Poczujesz się tutaj jak całkiem malutka drobinką w kosmosie. Muzeum powstało dość niedawno i słynne jest z instagramowych foteczek. Nieduże, ale bardzo fajnie zorganizowane. Może być tłoczno, więc warto wybrać się wcześniej, bo popołudniami stoi się już w kolejce do wejścia.

WYSTAWY STAŁE

Kuratorami wystawy są Tomas Kairys i Matas Jakovlevas, a stała wystawa nosi nazwę „Pułapka dla oka – iluzje i sztuka współczesna”. Muzeum jest nazywane Kosmosem, aby część doświadczeń, wszechświata i praw oraz porządków w nim panujących przenieść do świata ludzi i przyjrzeć się sobie. Odnaleźć cząstkę siebie w tym ogromie rzeczywistości.

Jest kilka fajnych stałych eksponatów, które wzbudzają największe wrażenie:

  • pomieszczenie ze światełkami i lustrami z kosmiczną muzyką
  • tunel, w którym poczujecie się jak w kosmicznej rakiecie
  • pokój, gdzie totalnie ogarnie Was nieskończoność
  • ścianki iluzji, gdzie wielkość i kąt patrzenia ma znaczenie

DLA DZIECI

Część atrakcji może być zbyt trudna, ale większość z nich sprawia ogromną frajdę nawet 3 latkom. Wózek należy zostawić przy wejściu. Wystarczy Wam w zupełności tylko aparat lub telefon. Godzina – półtorej i możecie wyjść z totalnie pobudzoną sensoryczną strefą.

To także doświadczenie sensoryczne i pobudzające zmysły. Niczym „Sensoryczny Labirynt Muzyczny” dla dzieci. Fajne doświadczenie dla oka i ucha. Dzieci od najmłodszych lat obcują też ze sztuka współczesną i nowoczesną. To raj kolorystyczny dla oka, ale też niezła lekcja fizyki czy psychologii. Pokazuje, jak nasze oko łatwo oszukać.

Dzieciom spodobają się w szczególności:

  • zabawa piaskiem z widokami z projektora
  • zabawa w sensorycznym labiryncie
  • pomieszczenia ze światełkami
  • sala z brokatem i cekinami na ścianach i interaktywna wystawa reagująca na ruch
  • pomieszczenie z różowymi balonami
  • maszyna z piłeczkami, które unoszą się pod wydmuchem powietrza

BILETY

Na miejscu przy kasie dostępne są szafki, w których można zostawić swoje rzeczy i zabrać to co jest potrzebne – aparat lub telefon.

Możecie zakupić bilety z wyprzedzeniem. Niestety nie można zarezerwować godziny wejścia, więc tak naprawdę nie jest to zbyt duże udogodnienie.

Bilety można zakupić tutaj.

Warto kupować w pakiecie:

Dorośli – 36 PLN;

Studenci, uczniowie – 29 PLN;

Dzieci poniżej 12 lat – 21 PLN;

Bilet rodzinny – 72 (2+1); 88 (2+2); 104 (2+3) PLN;

(dwie osoby dorosłe + dzieci poniżej 12 lat);

Godziny otwarcia:

pon – pt 10:00 – 21:00

sb – ndz 9:00 – 22:00

wizyty  grupowe wymagają rezerwacji.

ADRES I PARKING

Cosmos Muzeum

ul. Łucka 15, Warszawa

www.cosmosmuzeum.pl

Parking na ulicy przy muzeum lub w niedalekiej okolicy. Może być ciasno, ale ponieważ to centrum, łatwo dotrzeć także komunikacją miejską.

BAWCIE SIĘ DOBRZE!
5 2 głosów
Ocena wpisu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
alt
Mamo daleko jeszcze? – Travelling & Parenting blog

Powstał z pasji do podróżowania i pokazywania najpiękniejszych miejsc w Polsce i zagranicą z dwójką słodkich urwisów. Obserwuj i bądź na bieżąco!

Obserwuj mnie na