Image Alt

Blog

BAJKA PANA KLEKSA

O Bajce Pana Kleksa słyszałam już dawno temu, ale dzieci były wciąż za małe, aby tam się wybrać. W końcu nadarzyła się okazja, aby pojechać do Katowic i zobaczyć je w pełnej krasie. To był powrót do korzeni i odkrywanie mojego miasta na nowo. Trochę bałam się, czy dzieciaki nie znając Akademii Pana Kleksa będą rozumiały o co chodzi, jednak już po pierwszych minutach spędzonych z Panem Kleksem (cudownym animatorem, którego pozdrawiamy), wiedziałam, że to będzie strzał w dziesiątkę! To w końcu kultowa powieść Jana Brzechwy, która jest opowiedziana w nowy, inspirujący i jeszcze bardziej ciekawy sposób. Dzieciom warto zaserwować piosenki z Akademii Pana Kleksa przed przyjazdem “Witajcie w Naszej Bajce”, “Na wyspach Bergamutach” czy “Na tapczanie siedzi Leń”.

WYTWÓRNIA KULTURY, NAUKI I ZABAWY

To określenie idealnie odzwierciedla miejsce, bo faktycznie niezależnie od wieku dzieci mogą się tutaj bawić i uczyć. Ta przestrzeń o ponad 1400m2 jest fantastycznie wyposażona. W miejscu nie tylko można przyjść pobawić się, ale także zapisać na warsztaty czy zajęcia edukacyjne. Czas spędzają tutaj miło nie tylko najmłodsi, ale także dorośli, którzy uśmieją się do rozpuku.

ZWIEDZANIE BAJKI 

W tygodniu maluszki mogą się tutaj bawić swobodnie bez przewodnika, natomiast w weekendy, trzeba zapisać się i kupić bilet na konkretną godzinę, ponieważ zwiedzanie jest z animatorem.  Rozwiązywanie zagadek jest dedykowane dzieciom w wieku od 5 lat. Bawiliśmy się świetnie przechodząc przez wszystkie krainy z Panem Kleksem.  Przestrzeń podzielona jest na 9 stref tematycznych: Ostatni Rezerwat Przyrody, Kuchnia Pana Kleksa, Psi Raj czy Kraina Szpaka Mateusza oraz Abecja (nowość). W każdej ze stref Pan Kleks zadaje zagadki, które dzieci muszą rozwiązać. Jest też sporo zabawy czy zjeżdżania (nawet rodziców). Nasza zabawa trwała około 3,5 godziny razem z Abecją, która znajduje się na osobnym piętrze i nawet nie wiem kiedy to zleciało. Abecja jest otwarta od niedawna i pisałam Wam o niej w osobnym wpisie.

FILM I NOWE CENTRUM PANA KLEKSA

Od niedawna jest także głośno o filmie Akademia Pana Kleksa, w której wystąpi Tomasz Kot. Premiera filmu przewidziana jest na styczeń 2024 roku. Nie możemy się już doczekać. Koproducentem jest prezes Bajki Pana Kleksa – Grzegorz Pietraszewski. W Katowicach ma powstać takżę tematyczny park “Kleks. Świat filmu”, gdzie rzeczywistość zderzy się z fantazją. Czy powstanie, zobaczymy, ale jest na to spora szansa, bo właściciele Bajki złożyli wniosek o dofinansowanie projektu w ramach Funduszy Europejskich dla Śląskiego 2021 – 2027. Obiekt ma bazować na unikalnych rozwiązaniach audiowizualnych z zakresu obrazu, dźwięku, światła i interakcji z uczestnikami. Park tematyczny idealnie komponuje się ze strategią Górnego Śląska, gdzie powstaną także Interaktywne Centrum Bajki i Animacji przy Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej czy Katowicki HUB Gamingowo-Technologiczny.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

  • bilety najlepiej kupić online i to na weekend
  • przygotujcie skarpetki na zmianę dla całej rodziny, buty zostawia się w półkach, jeśli ich zapomnicie, można je kupić na miejscu
  • Bajka otwarta jest codziennie, ale zwiedzanie z przewodnikiem odbywa się tylko w weekendy
  • przeznaczcie minimum 2 h na Bajkę Pana Kleksa i Abecję jakieś kolejne 1,5 – 2 h
  • nie można zabierać jedzenia i picia, więc napełnijcie brzuszki przed wejściem
  • wózki zostawia się na dole
  • Bajka Pana Kleksa organizuje także urodziny, warsztaty czy półkolonie dla dzieci w wakacje
  • na miejscu dostępny jest parking, za darmo do 3h.

BILETY

Bilety online można zakupić tutaj. 

Bilet rodzinny 2+1 – 159 zł

Bilet rodzinny 2+2 – 209 zł

Bilet normalny –  65 zł

Bilet ulgowy – 55 zł

Kolejne dziecko – 45 zł

Dzieci do lat 5 – 5 zł

ADRES

Bajka Pana Kleksa

ul. Porcelanowa 23

40-246 Katowice

(Dawna Fabryka Porcelany)

Więcej o tym co zobaczyć na Śląsku zobaczysz tutaj.

Pamiętaj, jestem na Instagramie, Facebooku i Youtube, miło mi będzie jak dołączysz do społeczności aktywnych rodziców i polubisz mój fanpage.

A jeśli doceniasz to co robię, postaw mi kawę 😉

Postaw mi kawę na buycoffee.to

5 1 głos
Ocena wpisu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
alt
Mamo daleko jeszcze? – Travelling & Parenting blog

Powstał z pasji do podróżowania i pokazywania najpiękniejszych miejsc w Polsce i zagranicą z dwójką słodkich urwisów. Obserwuj i bądź na bieżąco!

Obserwuj mnie na