wystawa klasykow fso

Blog

WYSTAWA KLASYKÓW W FSO

HISTORIA POLSKIEJ MOTORYZACJI W FSO

Jeśli lubicie podróżować do przeszłości i tęsknicie lub macie sentyment do Polonezów, Maluchów czy Syrenek, to ta warszawska atrakcja jest w sam raz dla Was. Idealna na weekend także z młodymi fanami motoryzacji.

W tym roku sezon jeszcze nie ruszył, ale na bieżąco będę Was informować o tym od kiedy można zwiedzać Wystawę Klasyków Motoryzacji w dawnej lakierni FSO (Fabryki Samochodów Osobowych), gdzie na Żeraniu 17 lat temu został wyprodukowany ostatni Polonez.

Obecnie w halach FSO dzięki fanom motoryzacji oraz wielu byłym pracownikom, do lakierni wróciły wyprodukowane w FSO pojazdy i klasyki, o których kiedyś marzyli Polacy. Dyrektorem wystawy jest Robert Brykała.

Organizatorami wystawy są m.in. Fundacja Ochrony Zabytków Przemysłu i Techniki czy Muzeum Motoryzacji „Skarb Narodu”.

ATRAKCJE

Aż 300 pojazdów polskiej i zachodniej motoryzacji zobaczycie pod jednym dachem FSO na warszawskim Żeraniu. II sezon wystawy został podzielony na dwie ekspozycje „Powiew Zachodu” oraz „Polskie Drogi”.

W FSO często odbywają się także zloty fanów różnych marek. My tym razem trafiliśmy na 63. urodziny Fiata 500, gdzie 4 Lipca fan klub Varsavia zaprezentował swoje motoryzacyjne cacuszka.

Wystawa „Polskie Drogi” to ekspozycja polskich klasyków motoryzacji. Goszczą tam: Syreny, Fiaty, Polonezy, Żuki czy Tarpany. Auta, które kiedyż były pożądane przez wszystkich i zmotoryzowały naszą Polskę. Dzisiaj obiekty pożądania kolekcjonerów. W końcu każdy tata miał jakiegoś Fiata 🙂 Ekspozycję można podzielić na:

  • Polskie Fiaty 125p
  • Polskie Fiaty 126p
  • Polonezy

Druga część wystawy czyli „Powiew Zachodu” to kolekcja samochodów z Zachodu. Sportowych, filmowych czy kolekcjonerskich. Ekspozycja podzielona jest na:

  • Sekcję Limuzyn
  • Samochodów Sportowych
  • Coupé i Cabrio

Ciekawą część wystawy prezentuje także sekcja salonu Daewoo czy Komisariat Milicji Obywatelskiej.

Niesamowite doświadczenie i powrót do przeszłości. Z całego serca polecam Wam tę formę spędzenia wolnego czasu i zabrania tam także Waszych rodziców.

SPRAWY ORGANIZACYJNE:

  • Polecam zabrać buty na płaskiej podeszwie, nie ma możliwości chodzenia w szpilkach.
  • Obowiązuje zakaz spożywania napojów
  • Zakaz wprowadzania wózków
  • Wystawa jest przeznaczona niestety dla dzieci powyżej lat 4.

W zeszłym roku wyglądało to tak, że do środka FSO wchodziły małe grupki na konkretną godzinę i można było poruszać się w środku w maseczkach. Na miejscu, każdy mógł już zwiedzać w dowolnym tempie. Jest także możliwość wypożyczenia przewodnika audio.

Po wystawie czeka na Was budka z kawą i lodami przy wyjściu.

GDZIE?

Klasyki w FSO Wystawa Motoryzacji w Fabryce

ul. Jagiellońska 88, Warszawa

Pod FSO znajduje się ogromny parking gdzie bez problemu w weekend zaparkujecie.

KIEDY?

Otwarcie III sezonu z Klasykami FSO planowane jest na wiosnę tego roku, więc z niecierpliwością czekamy na start. Mam nadzieję, że w czerwcu. Aktualizacja już wkrótce.

BILETY

Bilety na wydarzenie znajdziecie pod tym linkiem https://muzeumskarbnarodu.pl/bilety/. W zeszłym roku bilety można było zakupić online.https://wystawaklasykow.pl/bilety Dzieci w wieku 4 – 7 lat – wstęp bezpłatny.

Rejestracja biletów odbywa się w Biurze Przepustek przy Bramie Głównej NR1 FSO. Wystarczy okazać bilet online. Nie ma możliwości zakupu biletu na miejscu.

2 2 głosów
Ocena wpisu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
alt
Mamo daleko jeszcze? – Travelling & Parenting blog

Powstał z pasji do podróżowania i pokazywania najpiękniejszych miejsc w Polsce i zagranicą z dwójką słodkich urwisów. Obserwuj i bądź na bieżąco!

Obserwuj mnie na