Image Alt

Blog

wrzosy

WRZOSOWISKO W LESIE W JÓZEFOWIE – GÓRA LOTNIKÓW

Niedaleko od Warszawy w kierunku Otwocka na Górze Lotników w Józefowie znajduje się piaszczysta wydma, gdzie wznosi się pomnik trzech lotników z 31 Eskadry Południowoafrykańskich Sił Powietrznych. Zestrzelono ich w nocy 14/15 VIII 1944 r.

Samolot Liberator dokonywał zrzutu zaopatrzenia dla powstańców w Warszawie, gdzie został uszkodzony przez niemiecką artylerię przeciwlotniczą. Pilot nakazał rozkaz ewakuacji, więc 5 lotników uratowało się w spadochronach, ale 3 zginęło i pochowano ich przy rozbitym samolocie. Na ich część powstał pomnik.

jozefow
jozefow
jozefow

WRZOSOWISKO

W lesie na górze znajduje się przepiękne wrzosowisko w Mazowieckim Parku Krajobrazowym, które trzeba zdecydowanie odwiedzić jesienną porą. Zalesione wydmy ciągną się od Falenicy po Świder. Są tutaj dwa szlaki, w tym jeden żółty. Można także rowerem, jeśli lubicie pod górę i czasami po piachu.  Można też z kijkami, sporo tutaj takich spacerujących. Wrzosy znajdują się na pograniczu dwóch szlaków PTTK: żółtego i zielonego.

jozefow

Okolica jest przepiękna, nie brak tutaj młodych brzózek z przepięknym przesmykiem. Słońce nam sprzyjało, a ostatnie ciepłe dni warto spędzić właśnie na powietrzu. 

W okolicy także możecie zjeść pyszne jedzenie m.in meksykańskie i to na świeżym powietrzu w foodtracku El camino arizona and mexican bbq bar.

 My jednak ze względu na pogodę trafiliśmy na sushi, ale było mega pysznie i w bardzo dobrej cenie.

JAK DOJECHAC?

Zostawiam Wam tutaj link do Google Maps

Mazowiecki Park Krajobrazowy

05-410 Józefów

Zobacz serię wpisów o  Warszawie i co zobaczyć tam z dzieckiem lub po prostu dołącz do social media i bądź na bieżąco.

Jestem na Instagramie, Facebooku i Youtube.

5 1 głos
Ocena wpisu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
alt
Mamo daleko jeszcze? – Travelling & Parenting blog

Powstał z pasji do podróżowania i pokazywania najpiękniejszych miejsc w Polsce i zagranicą z dwójką słodkich urwisów. Obserwuj i bądź na bieżąco!

Obserwuj mnie na