slider_bagno

Blog

bagno calowanie

BAGNO CAŁOWANIE k. WARSZAWY

Jedna z piękniejszej szych ścieżek przyrodniczych dla dzieci, ale także dorosłych prowadzi właśnie przez Bagno Całowanie. NAzwa jest dość przyjemna i nieoczywista. Pochodzi od wsi Całowanie, które znajduje się tuż obok. Same bagna znajdują się na terenie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego obok Góry Kalwarii.

PARKING

Spokojnie możecie dojechać do samej ścieżki przyrodniczej i zaparkować pod wieżą obserwacyjną, jeśli macie małe dzieci i na sam fakt dojścia z parkingu dostają ‚białej gorączki’. Tak więc opcje macie dwie: mały parking pod wieżą obserwacyjną oraz pod remizą w Podbieli.

bagno calowanie
bagno calowanie

ŚCIEŻKA PRZYRODNICZA I WIEŻA WIDOKOWA

My zaczynamy od ścieżki edukacyjnej „13 błota stóp” oraz wieży widokowej z której przepięknie widać torfowiska i pola. Ścieżkę stworzono, aby przybliżyć znaczenie torfowisk w naszej przyrodzie. I słusznie, tak mało mówi się o ich znaczeniu. Torfowiska w końcu to dom dla wielu gatunków zwierząt. O tym wszystkim przeczytacie na tablicach postawionych wzdłuż obu ścieżek. Przez torfowiska prowadzi niezalesiony kawałek bagna, które porastają trawiaste rośliny.

bagno calowanie
bagno calowanie

JAK SPACEROWAĆ?

Spod wieży, która znajduje się przy drodze można pójść w dwie strony, na dwie różne kładki, które przecina droga.  Obie ścieżki ciągną się przez 800 metrów. Pierwsza ścieżka kończy się torfowiskiem i mała polaną, z której możecie obserwować ptaki, a druga przechodzi w ścieżkę przyrodniczą przez Kobylą Górę. To już spory spacer, przez który warto wybrać się w lepszym, nieprzemakalnym obuwiu, chyba, że jest piękna letnia pogoda. Nie dacie rady też z wózkiem, raczej tylko z nosidłem. Natomiast obie kładki idealnie nadają się na mały spacer z wózkiem czy zwierzakiem.

JAK DOJECHAC?

Zostawiam Wam tutaj link do Google Maps

05-480 Pękatka

Zobacz całą kategorię o Warszawie i co zobaczyć z dzieckiem lub po prostu dołącz do social media i bądź na bieżąco.

Jestem na Instagramie, Facebooku i Youtube.

bagno calowanie
5 1 głos
Ocena wpisu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
alt
Mamo daleko jeszcze? – Travelling & Parenting blog

Powstał z pasji do podróżowania i pokazywania najpiękniejszych miejsc w Polsce i zagranicą z dwójką słodkich urwisów. Obserwuj i bądź na bieżąco!

Obserwuj mnie na