finladia

Blog

wioska mikolaja bałtów

WIOSKA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W BAŁTOWIE

Święta tuż tuż, a Twoje dziecko marzy o poznaniu staruszka, który od lat motywuje tysiące dzieci na całym świecie, żeby tylko dostać od niego wymarzony prezent pod choinkę. Legenda Świętego Mikołaja to przepiękną tradycja, którą warto podtrzymywać, jeśli tylko Wasze dzieci wciąż w niego wierzą. 
wioska mikolaja bałtów
wioska mikolaja bałtów
wioska mikolaja bałtów
wioska mikolaja bałtów

W tym roku nie udało nam się dotrzeć, do tak modnej w tym roku Laponii w Rovaniemi. Nie mniej jednak, warto pokazać dzieciom równie fajnie zorganizowaną atrakcję w woj. świętokrzyskim – Bałtowie, gdzie w miejscu Sabatówki w Jura Parku powstała Wioska Świętego Mikołaja. Nie zdążycie przed Świętami? Nic nie szkodzi! Mikołaj urzęduje do końca lutego 2022 i pojawi się tam znowu w grudniu 2022.

To bajkowe miejsce w Bałtowie to przede wszystkim przepiękne, świąteczne iluminacje, które zapraszają dużych i małych na śnieżną przygodę. To tutaj spełniają się marzenia o spotkaniu z tym miły Dziadkiem oraz jego Śnieżynka. Przed wejściem do chaty Mikołaja wpadniesz z dziećmi w wir zabawy z elfami, które dbają o animacje dla dzieci. Możesz też spotkać skrzaty i bohaterów znanych bajek. 

wioska mikolaja bałtów
wioska mikolaja bałtów
wioska mikolaja bałtów
wioska mikolaja bałtów

CHATA MIKOŁAJA

Mikołaj przyjmuje tysiące dzieci i w większości urzęduje w swojej chatce, witając i wręczając prezenty, które rodzice mogą wcześniej zakupić, aby dzieci otrzymały je od Świętego Mikołaja. Pani Śnieżynka częstuje słodkimi przekąskami. Nie martwcie się jednak, jeśli nie chcecie dawać prezentów już teraz, Mikołaj znajdzie drobiazg w postaci Zingsa czy komiksu. Możecie też zrobić sobie fajne zdjęcie przy kominku i nikt nie będzie Was poganiać. W chatce znajduje się kawiarenka, gdzie można napić się ciepłej herbaty czy kawy, a dzieci dostaną coś pysznego i słodkiego do przekąszenia.

Ciepło kominka, które ogrzewa spragnionych wrażeń turystów oddaje prawdziwy, ciepły klimat Wioski Mikołaja. Przyjechaliście z listem? Nie ma problemu, można je wrzucić do poczty Mikołaja. Sama wioska jest przepięknie udekorowana choinkami, światełkami. Można się ogrzać przy paleniskach, a dzieci pobawią się w labiryncie. Brakuje prawdziwych reniferów i bałwanów, niektóre animacje też wymagają poprawy, ale generalnie dla przedszkolaków, to wspaniała frajda.

wioska mikolaja bałtów
wioska mikolaja bałtów
wioska mikolaja bałtów
wioska mikolaja bałtów

BAJKOWA KRAINA LODU

Wioska Mikołaja to nie jedyna zimowa atrakcja. Tuż obok Jura Parku znajduje się lodowe igloo w białym namiocie, gdzie skrywa się Bajkowa Kraina Lodu, gdzie dzieci oglądają fragmenty bajki ze znanymi bohaterami. Zobaczycie tam też małe przedstawienie i spotkacie postacie z bajek. Magiczne show według mnie wymaga jeszcze dopracowania, ale duże emocje wzbudzają bańki puszone przez Annę. Nie spodziewajcie się zbyt wiele. Przedstawienie wymaga rezerwacji i jest w cenie biletu.

wioska mikolaja bałtów
wioska mikolaja bałtów
wioska mikolaja bałtów
wioska mikolaja bałtów

ZIMOWE KINO

A w nim 20 minutowy seans ‚Zimowych Przygód Olafa’. Seans wymaga rezerwacji, rozpoczyna się co pół godziny. Kino jest także w cenie biletu. Chyba nie muszę mówić o poziomie ekscytacji kinowej wśród 3 latków 🙂

WARSZTATY PIERNICZKÓW

Zdecydowanie wymaga poprawy. Wymaga także wcześniejszej rezerwacji. Dzieci dostają tak naprawdę gotowe pierniczki, kolorowe posypki i mogą samodzielnie udekorować wcześniej udekorowane pierniki. Wszystko odbywa się w Bałtowskim Zapiecku. Warto byłoby dopracować obsługę przy tym wydarzeniu oraz cały scenariusz wydarzenia, który trwa maks 20 minut. Duży więc zawód. Nie wymaga dodatkowej opłaty, a już na pewno nie jest warty osobnego biletu na to wydarzenie.

wioska mikolaja bałtów
wioska mikolaja bałtów
wioska mikolaja bałtów
wioska mikolaja bałtów

LODOWISKO

Jest niestety dodatkowo płatne i należy do kompleksu Szwajcarii Bałtowskiej. Dla początkujących przewidziane są delfinki do jeżdżenia. Cały sprzęt można wypożyczyć na miejscu. Klimatyczna zabawa na wieczór.

ŚWIĄTECZNA ŻYWA SZOPKA

To zdecydowanie coś fajnego dla maluchów. Dolny zwierzyniec Jura Parku został tym razem zamieniony w szopkę. Mieszkają tutaj osiołki, kucyki, owce czy kozy. Można zakupić jabłka w automatach do karmienia, a dla ptaszków karmę. Wszystko jest w cenie biletu.

wioska mikolaja bałtów
wioska mikolaja bałtów
wioska mikolaja bałtów

JURA PARK

Nie jest to najlepszy Jura Park w Polsce, ale jest znacznie lepszy niż ten w Zatorland. Dinozaury można oglądać także zimą, ale przydałoby się dla nich oświetlenie. Zimowe dni są jednak krótkie. Warto zajrzeć tam więc latem. Oferuje fajny plac zabaw i również wstęp jest w cenie biletu.

SZWAJCARIA BAŁTOWSKA

W kompleksie Bałtowskim warto zimą zajrzeć na wyciąg i pojeździć. Górka oferuje fajne warunki dla małych narciarzy. Dwa wyciągi krzesełkowe oraz orczyk. W pełni przygotowana infrastruktura pod jazdę na nartach wraz z wypożyczalnią czy pełną gastronomią. Ceny karnetów znajdziecie tutaj. Wszystkiego o Szwajcarii dowiedzie się tutaj.

NOCLEG I GANSTRONOMIA

O czym zdecydowanie warto wspomnieć, to fakt, że wszystko znajduje się na terenie jednego kompleksu turystycznego wraz z gastronomią i noclegami.  Zostawiacie samochód i chodzicie po całej wiosce. Z całego serca polecam Wam noclegi w Zajeździe Przystocze lub Ranczo w Dolinie. 

Uwaga – trzeba wcześniej rezerwować miejsca, bo szybko się rozchodzą. Dokładną relację możecie obejrzeć w wyróżnionych stories na Instagramie. Zarówno Bałtowski Zapiecek, który oferuje przepyszne, regionalne potrawy jak i Zajazd Przystocze idealny na śniadania i kolacje, na pewno Was nie zawiedzie.

Podsumowując na pewno nie jest to Rovaniemi. Szczegóły i informacje o prawdziwej Wiosce Mikołaja znajdziecie w wywiadzie z Karolem Gawłem – współzałożycielem Smart Kids Planet. Do Was więc należy ocena, czy warto jednak wybrać się do Rovaniemi, czy wystarczy Wam klimat polskiej Wioski Mikołaja.

wioska mikolaja bałtów
wioska mikolaja bałtów

BILETY

Zdecydowanie opłaca się kupić pakiet „Bajkowa ZIma”, w którym macie najważniejsze atrakcje. Co ważne zarówno bilety jak i nocleg można zakupić z Bonu Turystycznego. Można je zakupić tutaj. 

  • Bilet normalny – 75 zł
  • Bilet ulgowy – 64 zł
  • Bilet Malucha – 1 zł (dotyczy dzieci urodzonych w 2019 r i później)

Wioska Świętego Mikołaja 

  • Bilet normalny – 25 zł
  • Bilet ulgowy – 19 zł

Jestem na Instagramie, Facebooku i Youtube.

Jeśli podoba Ci się ten wpis zostaw coś od siebie i oceń na piąteczkę stawiając mi kawę 🙂 dzięki!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

KONTAKT:

Bałtowski Kompleks Turystyczny

Tel. 41 310 10 13, 533 979 221
[email protected]

ul. Bałtów 8a

27-423 Bałtów, woj. świętokrzyskie

5 1 głos
Ocena wpisu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
alt
Mamo daleko jeszcze? – Travelling & Parenting blog

Powstał z pasji do podróżowania i pokazywania najpiękniejszych miejsc w Polsce i zagranicą z dwójką słodkich urwisów. Obserwuj i bądź na bieżąco!

Obserwuj mnie na