Image Alt

Blog

W KORONACH DRZEW – POMIECHÓWEK

PARK DOLINA WKRY

Nie sądziłam, że znajdziemy tak cudne miejsce pod Warszawą. Spacer w  „Koronach Drzew” to nie tylko miejsce wypoczynku i relaksu, ale przede wszystkim idealne miejsce edukacyjne wplecione w naturalny krajobraz Doliny Wkry i lasu w Pomiechówku.

Park zbudowany jest tylko z naturalnych materiałów, przede wszystkim z drewna. To prawie 10 ha tras do spacerów, tak by z bliska obserwować florę i faunę. Idealne miejsce dla obcujących z przyrodą.

SPACER W KORONACH DRZEW

Największą atrakcją parku jest oczywiście spacer w „Koronach Drzew”, gdzie można przejść się podziwiając bogactwo przyrody z zupełnie innej perspektywy. Kładka o długości około 200 metrów wiedzie przez korony drzew, gdzie możemy obserwować drzewa i ptaki. Znajdziemy tam informacje o piórach, gniazdach czy dziuplach. Do wejścia robi się kolejka, więc czasami w sezonie trzeba odczekać swoje.

WIEŻA WIDOKOWA

Wieża widokowo-obserwacyjna pozwala na oglądanie przyrody z wysokości 15 metrów. Wieża bogata jest także w informacje o zwierzynie i roślinach tutaj rosnących. Można także obejrzeć modele budek lęgowych czy dowiedzieć się czegoś więcej o motylach, drzewach. Wszystko w parku opatrzone jest także pięknymi ilustracjami na wiatach edukacyjnych Emilii Dziubak, którą możecie znać z książki „Rok w lesie” . Moje dzieci wprost uwielbiają tę ksiąkę, jest uniwersalna i spełnia zadania nawet po 2 latach, a korytarze  i labirynty na końcu książki są absolutnym hitem.  Można także obejrzeć modele budek lęgowych czy dowiedzieć się czegoś więcej o motylach, drzewach.

ŚCIEŻKA PRZYRODNICZA

Ogromna atrakcja, która stwarza nieograniczone możliwości.  Oprócz ilustracji z książki, którą opisałam wyżej znajdziecie także duże modele grzybów, które uczą i bawią, gry zręcznościowe i łamigłówki o tematyce przyrodniczej.

Na spacer wybierzecie się zarówno rowerem, biegiem czy wózkiem. Bez problemu można zabrać także psa.

Park został stworzony dzięki środkom z Unii Europejskiej. Warto to docenić!

W wakacje park oferuje fajne kolonie i warsztaty edukacyjne dla szkół i przedszkoli z którymi możecie zapoznać się tutaj.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

GODZINY OTWARCIA I CENNIK:

Park czynny jest cały rok i z urządzeń, wiat edukacyjnych można korzystać o każdej porze.

Płatne są największe atrakcje, które są czynne tylko w weekendy:

 • trasa po wiszących kładkach między platformami
 • wieża widokowa
 • park linowy
 • plac zabaw

Reszta terenu nie jest ogrodzona i wstęp do niej jest wolny.

Znajdziecie tutaj:

 • plażę z idealnym miejscem do spacerów
 • kładkę do spacerów z wózkiem
 • miejsca piknikowe – można zabrać obiadek dla dzieci z domu
 • stacje przyrodnicze z edukacyjnymi elementami z ilustracjami znanymi z książek
 • wiklinowe figurki dla zwierząt
 • wodny plac zabaw

Płatne atrakcje od 1.07.2021:

 • środa – piątek godz. 11:00 – 18:00
 • weekendy godz 10:00 – 18:00

Szczegółowy cennik znajdziecie tutaj.

5 2 głosów
Ocena wpisu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
alt
Mamo daleko jeszcze? – Travelling & Parenting blog

Powstał z pasji do podróżowania i pokazywania najpiękniejszych miejsc w Polsce i zagranicą z dwójką słodkich urwisów. Obserwuj i bądź na bieżąco!

Obserwuj mnie na