Image Alt

Blog

VAN GOGH & FRIENDS – SOHO ART CENTER

Magia Barwnego Świata: Doświadcz Wystawy Immersyjnej Van Gogh w Soho Art Center

Mam przyjemność podzielić się z Wami niezwykłym doświadczeniem artystycznym, jakie miałam okazję przeżyć podczas najnowszej wystawy immersyjnej Vincenta van Gogha w Soho Art Center w Warszawie. To wydarzenie artystyczne to prawdziwa uczta dla zmysłów, której nie sposób opisać słowami, ale postaram się przekazać Wam choćby fragment tej niezwykłej podróży przez świat barw i emocji.

Soho Art Center, zlokalizowane na Pradze Północ, zdecydowanie stanowi idealne miejsce dla tego typu wydarzenia. Już od momentu wejścia do przestrzeni wystawy, zanurzamy się w atmosferę sztuki Van Gogha. Klimatyczne światło, malarski zapach farb i dźwięki klasycznej muzyki tworzą niepowtarzalną aurę, która sprawia, że czujemy się jakbyśmy przenieśli się wprost do jednego z obrazów holenderskiego mistrza.

Wnętrze Soho Art Center zostało przekształcone w magiczny świat barw, gdzie każdy krok to kolejne odkrywanie tajemniczych kompozycji artysty. Ściany zdają się żyć, pulsować kolorem i poruszać się rytmicznie wraz z naszymi ruchami. To nie jest zwykła wystawa obrazów – to pełne zanurzenie w malarstwo Van Gogha, ale także jego przyjaciół impresjonistów.

Głównym punktem wystawy jest oczywiście kolekcja najważniejszych dzieł Vincenta van Gogha, takich jak „Gwiaździsta Noc”, „Słoneczniki” czy „Maki”. Jednak to, co czyni to wydarzenie naprawdę niezapomnianym, to interaktywne elementy, które pozwalają nam na bezpośredni kontakt z dziełami sztuki. Możemy przechadzać się po polach maku, a nawet wchodzić do środka obrazów, jakbyśmy stali się ich częścią.

Warto również wspomnieć o nowoczesnej technologii wykorzystanej przy tworzeniu tej wystawy immersyjnej. Zaawansowane efekty wizualne, trójwymiarowe projekcje i perfekcyjnie zsynchronizowane dźwięki sprawiają, że doświadczamy sztuki w zupełnie nowy sposób. To nie tylko wystawa, to interaktywne widowisko, które angażuje wszystkie nasze zmysły.

Wizyta na wystawie Van Gogh w Soho Art Center to nie tylko okazja do podziwiania sztuki, ale także doskonała okazja do refleksji nad życiem i twórczością tego wyjątkowego artysty. Dzięki interakcji z obrazami, możemy zanurzyć się w świat jego emocji, tęsknot, ale także niewypowiedzianej radości z piękna świata.

Jeśli jesteście miłośnikami sztuki, fanami Van Gogha lub po prostu poszukujecie niezapomnianego doświadczenia, to wystawa immersyjna w Soho Art Center w Warszawie to bez wątpienia miejsce, które warto odwiedzić. Niech barwne światło Van Gogha ożyje przed Wami, otwierając drzwi do magicznego świata sztuki.

VAN GOGH & FRIENDS

Wydarzenie zabiera widzów w niezapomnianą podróż po świecie impresjonizmu i postimpresjonizmu, ale nie tylko VAN GOGH’a. Zwiedzający mają okazję zobaczyć  prace 7 innych artystów: Claude Monet’a, Edgar Degas’a, Paul Gauguin’a, Pierre-Auguste Renoir’a, Henri Rousseau, Henri de Toulouse-Lautrec’a i Paul Signac’a. Coś co podobało się bardzo dzieciom, to dopełnienie wystawy wirtualną rzeczywistością (VR), która pozwala odwiedzającym odbyć podróż w czasie, w głąb najbardziej znanych obrazów van Gogha.

GODZINY OTWARCIA I BILETY

Godziny otwarcia:

  • Niedziele niehandlowe – wystawa otwarta
  • Poniedziałek – niedziela 10:00-20:00 kasa czynna i wejście na wystawie 10:00-19:00
  • Orientacyjny czas zwiedzania wystawy to około 1,5-2 godziny
  • 31 grudnia 2023 (niedziela) – Sylwester – 10:00-15:00
  • 1 stycznia 2024 (poniedziałek) – 12:00-20:00
  • 6 stycznia 2024 (sobota) – Trzech Króli – 10:00-20:00

Bilety zaczynają się od 48 zł

SOHO ART CENTER

Mińska 63
01-247 Warszawa

Więcej o tym co zobaczyć w Warszawie i okolicach zobaczysz tutaj.

Pamiętaj, jestem na Instagramie, Facebooku i Youtube, miło mi będzie jak dołączysz do społeczności aktywnych rodziców i polubisz mój fanpage.

A jeśli doceniasz to co robię, postaw mi kawę 😉

Postaw mi kawę na buycoffee.to

5 1 głos
Ocena wpisu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
alt
Mamo daleko jeszcze? – Travelling & Parenting blog

Powstał z pasji do podróżowania i pokazywania najpiękniejszych miejsc w Polsce i zagranicą z dwójką słodkich urwisów. Obserwuj i bądź na bieżąco!

Obserwuj mnie na