Image Alt

Blog

SMART KIDS PLANET

CENTRUM MĄDREJ ZABAWY

Kojarzycie to fantastyczne miejsce na dziecięcej mapie Warszawy? Nie wiecie jak spędzić weekend z dzieckiem w Warszawie? Mam dla Was fantastyczny pomysł!

Smart Kids Planet to jedyne w swoim rodzaju miejsce dla Smart Bystrzaków, które łączy naukę z zabawą. Jedyne miejsce, które nie się nie nudzi ilekroć tam wpadaliśmy.

Niestety ze względu na działania Szpitala Tymczasowego na PGE Narodowym, SKP jest wciąż zamknięte. Centrum Mądrej Zabawy pozostaje zamknięte, aż do likwidacji Szpitala Tymczasowego, czyli początku 2022 r. Ten scenariusz niestety oznacza likwidację Smartków. W związku z tym przyłączcie się do apelu SKP skierowanego do Ministra Dworczyka. Apel dostępny jest tutaj.

PREZENTOWNIK NA DZIEŃ DZIECKA

Przede wszystkim jednak, póki możecie wspierajcie SKP jak tylko możecie, kupując mądre gry i zabawy w ich e-Sklepie, teraz dostępne na Dzień Dziecka. https://www.sklep.smartkidsplanet.pl/

Fantastyczne Smart Boxy będą idealne dla Małych Odkrywców i Twórców. Znajdziecie je tutaj.

Tańszą propozycją będzie gra Smart Bystrzaka w którą z moim Starszakiem dość często, bo nigdy się nie nudzi.  Ciekawe pytania o środowisku i planecie z możliwością wykonania z modeliny własnych kostek i pionków oraz przygotowaniem własnych pytań do gry. Daje ogromny fun!

fot. Smart Kids Planet

ŚWIĄTECZNE SMART BOXY

Na Święta Bożego Narodzenia zarówno moje dzieci, jak i dzieci u mnie w rodzinie otrzymały Świąteczne Smart Boxy. Samą atrakcją jest otwieranie tego pięknie zapakowanego pudełka, które oferuje mnóstwo fajnych dostosowanych do wieku dziecka gadżetów, gier, zabawek, ale także pomocy plastycznych we współpracy z firmą Astra. Jednym z najlepszych na rynku dostawców kreatywnych pomocy plastycznych. Kolorowe brokaty, unikatowe kolory plasteliny, modelina w kolorze czekoladowym czy przepiękne kredki i farby to jedynie kilka pomocy plastycznych z którymi miałam okazję się zapoznać.

Zobaczcie ile radości sprawiły Smartkowe Świąteczne Boxy!

ATRAKCJE W CENTRUM MĄDREJ ZABAWY

SKP podzielone było do tej pory na sześć ogromnych Stref: Tuptaj, Odkrywaj, Fantazjuj, Segreguj, Twórz i Trenuj. Miejsce było na tyle wyjątkowe, ze odwiedzają je znani i lubiani m.in. Robert Lewandowski ze swoją rodziną. 

TUPTAJ to strefa dla najmłodszych w wieku 0-3 lata. Sensoryczna trawka do nauki chodzenia czy raczkowania, ścianka wspinaczkowa, drewniane zjeżdżalnie czy panele muzyczne do grania. To wszystko blisko kawiarni, gdzie rodzice mogą spokojnie odpocząć przy filiżance kawy.

ODKRYWAJ to podróż sensoryczna. Kolorowa ścianka wspinaczkowa, brokatowy podest z kosmiczną zjeżdżalnią, lustrzane tafle w której ukazuje się Droga Mleczna lub Świetlisty Tunel. Przeznaczona dla dzieci od lat 3 – 10.

FANTAZJUJ to według mnie jedna z najbardziej unikatowych wystaw na jakich byłam. Ogromny multimedialny ekran, gdzie granice rzeczywistości oraz świata wirtualnego zostają zatarte. Warszawa na ogromnym multimedialnym ekranie z najważniejszymi zabytkami, gdzie dziecko może najpierw pomalować wybrany przez siebie pojazd, zeskanować go w specjalnym skanerze i następnie jego dzieło ląduje na interaktywnej ścianie i w dodatku się na niej porusza. Niesamowite!

Strefa SEGREGUJ uczy jak nadać przedmiotom drugie życie, jak segregować śmieci i czym jest recykling. Największa frajda w całym SKP dla mojego Starszaka.

TRENUJ to prawdziwa gratka dla prawdziwych fanów piłki nożnej, którzy od małego przychodzą na Stadion Narodowy. Tutaj najmłodsi piłkarze mogą zmierzyć się z interaktywnym bramkarzem, także dryblując między przeszkodami na czas.

W Strefie TWÓRZ mogą przebywać dzieci powyżej 3 lat i świetnie się odnajdą fani Boba Budowniczego. To prawdziwy Plac Budowy. Ogromne klocki uczą myślenia przestrzennego i kreatywności.

SPRAWY ORGANIZACYJNE

Totalnie nie musieliśmy się o nic martwić na miejscu. Centrum było wspaniale wyposażone pod kątem rodziców, ale przede wszystkim dzieci. Kawiarnia z kanapkami i kawką, zdrowe przekąski dla dzieciaków włącznie ze słoiczkami dla Bobasów <3. 

Szafeczki, gdzie zostawiacie swoje rzeczy są zamykane na kluczyk. Do dyspozycji była też duża szatnia. Zabierzcie ze sobą skarpetki, bo wchodzi się bez butów. Jeśli jednak zapomnicie, bez problemu zakupicie je w smartkowym sklepie, w dodatku z antypoślizgami. Nie tylko chronią, ale edukują. Uczą, która stopa jest prawa, a która lewa. Moje dzieci je uwielbiają.

Centrum było wyposażone także w pokój dla Matki z Dzieckiem czy toalety dostosowane dla dzieci.

WARSZTATY ONLINE

Smart Kids Planet prowadzi mnóstwo kreatywnych warsztatów online na swoim fan page oraz kanele YouTube. Ostatnio także we współpracy z Piknikiem Naukowym w Warszawie. Obserwujcie ich Fan Page oraz śledźcie online’owe wydarzenia. Wraz z kanałem Mini Mini oraz Rybką Mini Mini i Wielorybem Błękitkiem oferują masę zabawy przed ekranem.  Warto tutaj zaglądać!

GDZIE?

Smart Kids Planet sp. z o.o. sp. k.

Al. Poniatowskiego 1 (PGE Narodowy)

03-901 Warszawa

BILETY

Można zakupić na miejscu oraz online. W reżimie sanitarnym obowiązywała wcześniejsza rezerwacja ze względu na ograniczoną ilość ludzi na miejscu.

Z niecierpliwością czekamy na dobre wieści. Smartku wróć! Czekamy!

0 0 głosów
Ocena wpisu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
alt
Mamo daleko jeszcze? – Travelling & Parenting blog

Powstał z pasji do podróżowania i pokazywania najpiękniejszych miejsc w Polsce i zagranicą z dwójką słodkich urwisów. Obserwuj i bądź na bieżąco!

Obserwuj mnie na