Image Alt

Blog

PLANETARIUM – CENTRUM NAUKI KOPERNIK

Planetarium to atrakcja w sam raz na zimowo-wiosenny weekend, którą można połączyć ze zwiedzaniem Centrum Nauki Kopernik z wystawą Bzzz dla dzieci, finiszując spacerem po pięknych Bulwarach Wiślanych.

Działające przy Centrum Nauki Kopernik – Niebo Kopernika należy do najważniejszych w Europie, a dzięki nowoczesnej technologii oferuje nam obejrzenie zakątków kosmosu, głębi wulkanów, początków życia na Ziemi czy nieodkrytych gwiazdozbiorów. To wszystko dzięki nowoczesnej technologii i kopule ze sferycznym ekranem o średnicy 16 m oraz projektorze Megastar IIA, możecie mieć na wyciągnięcie ręki. Planetarium mieści 139 widzów, zaopatrzone jest w 6 cyfrowych projektorów, projektor gwiazdowy oraz system urządzeń do pokazów laserowych.

Planetarium oferuje seanse dla różnych przedziałów wiekowych. Zaczynając od przedszkolaków na dorosłych kończąc. Dobierzcie więc odpowiednio seans do wieku waszego dziecka, tak aby coś wyniosło z tego magicznego przedstawienia. Seanse są wyświetlane na sferycznym ekranie, który otacza widownię z każdej strony.

Dzięki optycznemu projektorowi, na nieboskłonie pojawia się 20 milionów gwiazd, wśród których dojrzeć można Drogę Mleczną, Wielką i Małą Niedźwiedzicę, Oriona czy Gwiazdę Polarną. Wraz z bohaterami filmów dzieci i jak i dorośli odwiedzą odległe planety i poszukając życia w kosmosie. Dla młodych widzów przygotowano specjalnie dostosowane do wieku bajki, a dla dorosłych koncerty czy specjalne muzyczno -laserowe pokazy. Planetarium jest zlokalizowane nad samą Wisłą, a budynek w którym się znajduje to przepiękna bryła zaprojektowana przez  Laboratorium Architektury Gilner + Kubec z Rudy Śląskiej. Projekt oparty jest na konstrukcji stalowej, pokrytej bursztynowym szkłem. Przed budynkiem znajduje się Park Odkrywców czyli urządzenia do przeprowadzania eksperymentów pod gołym niebem, zewnętrzna galeria sztuki czy amfiteatr.

POLARIS

Pokazy w Planetarium są dość oblegane, więc warto kupować je z 2 tygodniowym wyprzedzeniem, jeśli zależy Wam na dobrych miejscach. Warto wybierać te wyżej lub po środku, wtedy seans będzie najbardziej atrakcyjny. My wybraliśmy się na pokaz i film “Polaris”, który jest dostosowany do dzieci 5+ i w przyjazny sposób opowiada o komosie. Bajkę poprzedza opowieść pracownika, który opowiada o gwiazdach i kosmosie. “Polaris” to film o pingwinie podróżniku James’ie oraz niedźwiedziu Władimirze, którzy zaprzyjaźniają się i wyruszają razem w kosmos, aby dowiedzieć się dlaczego istnieje noc i dzień polarny. Pełen repertuar możecie zobaczyć w tym miejscu: https://www.kopernik.org.pl/planetarium 

WYSTAWA PATRZ: ZIEMIA

Po seansie warto obejrzeć bezpłatną wystawę, która jest otwarta dla wszystkich na 3. piętrze budynku Planetarium: “Patrz: Ziemia”. Można tam zobaczyć prawdziwy meteoryt czy zrobić sobie zdjęcie w skafandrze astronauty. Dzięki wystawie w Planetarium możesz spojrzeć na planetę oczami astronautów i poznać urządzenia pracujące dla nas na orbicie.

PLANETARIUM DLA DOROSŁYCH

Planetarium to nie tylko atrakcja dla dzieci, ale także dla dorosłych, gdzie odbywają się ciekawe Koncerty pod gwiazdami dla amatorów muzyki klasycznej: Chopina, Debussego, Bacha czy dla lubiących jazz czy elektronikę. Artystyczne wizualizacje są przygotowane przez prezenterów Planetarium do każdego utworu co tworzy mini etiudy. Wizualizacje skłaniają do refleksji nad miejscem każdego z nas i całej ludzkości we Wszechświecie. O kosmicznych koncertach przeczytacie w tym miejscu. https://www.kopernik.org.pl/planetarium/koncertypodgwiazdami

ADRES

Centrum Nauki Kopernik

Wybrzeże Kościuszkowskie 20,

00-390 Warszawa

 

GODZINY OTWARCIA

poniedziałek 9.00–15.30

wtorek–czwartek 9.00–19.00

piątek 10.00–21.00

sobota 10.00–20.30

niedziela 10.00–19.30

Więcej bawialni i sali zabaw w Warszawie i okolicach dla dzieci znajdziesz w tej sekcji.

Obserwuj mnie na Instagramie, Facebooku i Youtube.

A może by latte za te wszystkie polecajki?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

5 1 głos
Ocena wpisu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
alt
Mamo daleko jeszcze? – Travelling & Parenting blog

Powstał z pasji do podróżowania i pokazywania najpiękniejszych miejsc w Polsce i zagranicą z dwójką słodkich urwisów. Obserwuj i bądź na bieżąco!

Obserwuj mnie na