Image Alt

Blog

Niezbędnik dziecka w podróży – co zabrać ze sobą na wyjazd?

Fotelik dla dziecka to jeden z tych elementów, o których myślimy na samym początku. Powszechnie wiadomo, że jest on niezbędny, żeby zapewnić dziecku bezpieczeństwo podczas jazdy. Jednocześnie warto pamiętać o pozostałych gadżetach, akcesoriach i produktach, które mają wspomagać rodziców podczas podróży i zadbać o bezpieczeństwo malucha. W jaki sposób skompletować wyprawkę, wybierając się na wycieczkę z dzieckiem? Które elementy są tutaj niezbędne, a jakie stanowią jedynie dodatek? Sprawdź, na co warto postawić, kompletując wyprawkę.

Czy wózek dla dziecka jest niezbędny w podróży?

Wózek dla dziecka to jeden z tych elementów wyposażenia, z których z przyjemnością korzysta każdy rodzic. Dzięki niemu można bez problemu przemieszczać się po mieście, ponieważ dziecko jest bezpiecznie i wygodnie ułożone w wózku. Przy okazji nie obciąża to Twoich pleców i ramion, ponieważ nie musisz nosić dziecka na rękach.

Czy jednak ten sprzęt jest również potrzebny w podróży? Okazuje się, że docenia go zdecydowana większość rodziców. Nie muszą oni wówczas zastanawiać się, w jaki sposób ułożyć dziecko, kiedy będą zwiedzać kolejne atrakcje turystyczne. Mogą skupić się na odpoczynku, kiedy dziecko bezpiecznie i wygodnie śpi w gondoli czy spacerówce. Dzięki temu i rodzicom i dziecku cała wycieczka mija znacznie przyjemniej niż w sytuacji, kiedy dorośli zrezygnowaliby z zabrania ze sobą wózka.

Na jaki fotelik dla dziecka warto postawić?
Fotelik dla dziecka powinien być przede wszystkim wygodny i bezpieczny. Ma on zapewnić ochronę dla dziecka na wypadek, gdyby doszło do stłuczki, kolizji lub innego potencjalnie niebezpiecznego zdarzenia drogowego. W związku z tym wybierając foteliki samochodowe, warto skonsultować się ze specjalistami, którzy wiedzą, w jaki sposób najlepiej dopasować fotelik do dziecka.

Co ważne, obecne zalecenia mówią o tym, że dziecko powinno jeździć tyłem do jazdy aż do czwartego roku życia. Dopiero wtedy ma ono na tyle mocno wykształcone mięśnie, które umożliwią mu podtrzymanie głowy na wypadek konieczności ostrego hamowania. Wcześniej nie ma ono takich możliwości, co odbija się na jego bezpieczeństwie. W związku z tym specjaliści radzą, żeby zawsze stawiać na takie rozwiązania, które zapewnią dziecku maksimum bezpieczeństwa oraz wygodę. Bez niej mogą pojawić się trudności z dotarciem do celu podróży.

Na co zwrócić uwagę, wybierając torbę na akcesoria do podróży?
Kolejnym elementem, jaki warto ze sobą zabrać w podróż z dzieckiem, jest torba podróżna. Zawsze powinna znajdować się jedna torba, przeznaczona bezpośrednio na produkty dziecka. Dzięki temu można mieć pewność, że w środku znajduje się wszystko to, co jest aktualnie potrzebne. Warto w niej zmieścić kilka pampersów na zmianę, ubrania na zmianę, butelkę oraz chustę lub pieluszkę do wycierania. Powinny znaleźć się również takie elementy jak ulubiona zabawka dziecka oraz akcesoria, z których rodzice korzystają na co dzień podczas opieki nad maluchem.
Ważne jest, żeby taka torba była nieprzemakalna oraz odpowiednio sztywna. Dzięki temu można bez problemu zmieścić w niej wszystko, co jest potrzebne bez obaw, że cokolwiek ulegnie uszkodzeniu. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, czy przypadkiem torba nie posiada termoochronnej przegrody, w której można zmieścić na przykład butelkę z mlekiem dla malucha.

Jakie elementy są jeszcze przydatne podczas jazdy z dzieckiem?
Dzięki odpowiedniemu dopasowaniu zestawu podróżnego do potrzeb dziecka oraz jego rodziców można bez problemu wyruszyć nawet w daleką podróż bez obaw, że cokolwiek złego stanie się po drodze.

Artykuł sponsorowany we współpracy z firmą masalski.pl 

fot.: masalski.pl, pixabay

Więcej bawialni i sali zabaw w Warszawie i okolicach dla dzieci znajdziesz w tej sekcji.

Obserwuj mnie na Instagramie, Facebooku i Youtube.

A może by latte za te wszystkie polecajki?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

5 1 głos
Ocena wpisu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
alt
Mamo daleko jeszcze? – Travelling & Parenting blog

Powstał z pasji do podróżowania i pokazywania najpiękniejszych miejsc w Polsce i zagranicą z dwójką słodkich urwisów. Obserwuj i bądź na bieżąco!

Obserwuj mnie na