Image Alt

Blog

DZIEŃ DZIECKA W CENTRUM PRASKIM KONESER

Anielskie atrakcje dla najmłodszych w Centrum Praskim Koneser przez cały miesiąc.

Warsztaty artystyczne z Markiem Sułkiem, rodzinna i wciągająca gra miejska pod znakiem praskich aniołków, czy też specjalny spacer PoWarszawsku po miejscach, które z pewnością przypadną do gustu najmłodszym oraz ich opiekunom. Centrum Praskie Koneser z okazji Dnia Dziecka przygotowało wiele, w znakomitej większości bezpłatnych atrakcji. A co więcej, święto milusińskich na warszawskiej Pradze-Północ będzie trwało przez cały czerwiec.

1 czerwca jest dniem wyczekiwanym przez dzieci w wielu częściach świata. Corocznie właśnie wtedy przypada ich święto – Dzień Dziecka. To dobry moment, by na chwilę oderwać się od codziennej rutyny i spędzić czas ze swoimi pociechami. Pomysłowe i interesujące propozycje przygotowało Centrum Praskie Koneser, w którym każdego roku odbywają się setki różnorodnych wydarzeń. 

Tegoroczny Dzień Dziecka w Koneserze świętowany będzie bardzo długo:

1 czerwca (czwartek) o godz. 18.00-20.00, odbędzie się pierwszy z dwóch warsztatów „Stwórz Praskiego Aniołka z Markiem Sułkiem” w Art Sułek Space. Kliknij, aby sprawdzić szczegóły. Mali artyści przeniosą się do wyjątkowego świata praskich aniołków i pod okiem ich pomysłodawcy oraz twórcy stworzą swojego własnego, niepowtarzalnego anioła. Dla najmłodszych uczestników przygotowana będzie plastelina, która jest doskonałym materiałem do kreatywnych zabaw. Nieco starsze dzieci będą miały z kolei możliwość poszerzenia swoich umiejętności artystycznych korzystając z bardziej zaawansowanych technik i materiałów, dostosowanych do ich wieku. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy (liczba miejsc ograniczona)! Kto nie zdążył, nic straconego – kolejna szansa już 3 czerwca (sobota, godz. 14.00-16.00; również obowiązują zapisy). 

Praskie Aniołki – gra dla całej rodziny w Koneserze

Warsztaty z Markiem Sułkiem to nie koniec anielskich atrakcji, związanych ze skrzydlatymi postaciami. Jak się okazało, aniołki mieszkające na co dzień w pracowni artysty, postanowiły się wybrać na spacer po Koneserze. Tak im się spodobała jego pieczołowicie odnowiona, pofabryczna przestrzeń, że nie chcą wrócić do swojego „domu”! Uczestnicy gry miejskiej Praskie Aniołki mogą pomóc artyście i je odszukać. Jak? Wystarczy smartfon z czytnikiem kodów QR. Podążając za wskazówkami, poznacie wszystkie dziesięć aniołków (również gigantycznego Anioła Urwisa i jego świnkę, którzy właśnie zadomowili się na placu Konesera). Jesteście gotowi na prawdziwą przygodę w murach Konesera? W darmowej grze można wziąć udział w dowolnym momencie, od 1 czerwca przez cały miesiąc. Start gry: przy najwyższym punkcie Konesera, czyli pod kominem.

Wspólne odkrywanie Pragi

Już tradycją w Centrum Praskim Koneser stały się bezpłatne, cykliczne spacery PoWarszawsku. Podczas nich Łukasz Ostoja-Kasprzycki, czyli popularyzator historii Warszawy i jej pasjonat, dzieli się rozmaitymi ciekawostkami i anegdotami. Każde z wydarzeń ma też specjalnego gościa lub partnera. Tym razem będzie nim Ładne Bebe – platforma dla rodziców i prawdziwa kopalnia wiedzy o rodzicielstwie. Z okazji Dnia Dziecka, w sobotę (3 czerwca, godz. 12.00), wyruszy specjalny spacer – nie może być inaczej – trasą praskich aniołków (na przestrzeni całej dzielnicy jest ich wiele!), murali oraz zabaw i zwierzaków! Podczas wydarzenia będzie można się dowiedzieć, gdzie niegdyś mieścił się największy lunapark w stolicy z ogromną kolejką górską, czy też dawny wybieg dla niedźwiedzi warszawskiego ZOO. Na zakończenie tej niezwykłej wyprawy – wspólne zdjęcie z Praskim Urwisem (to również miejsce zbiórki). Mile widziani są wszyscy, bez względu na wiek.

Ponadto, w Centrum Praskim Koneser w ramach obchodów Dnia Dziecka zaplanowano także inne wydarzenia dla najmłodszych:

Więcej informacji o wydarzeniach odbywających się w Centrum Praskim Koneser można znaleźć na stronie internetowej koneser.eu i na profilach Konesera w mediach społecznościowych. 

W Koneserze możecie także odwiedzić Magic Mind Muzeum, nowoczesne muzeum Sztuki Iluzji, jedyne takiee w Polsce, które opowiada historię najsłynniejszych polskich i światowych magików, pokazuje sekrety niemożliwych zagadek i sprawia, że przenosimy się w świat magii. O naszej wizycie w ramach zimowej wycieczki do Centrum Praskiego Koneser pisałam tutaj.

FERIE W CENTRUM PRASKIM KONESER

ADRES

Plac Konesera 2

03-736 Warszawa

Centrum Praskie Koneser

 

Materiał powstał we współpracy z Centrum Praskim Koneser. 

Więcej atrakcji w Warszawie dla dzieci i nie tylko znajdziesz tutaj.

Kulturalne wycieczki to dział w tym miejscu.

Obserwuj mnie na Instagramie, Facebooku.

Postawisz kawkę za dobrą robotę? 😉

Postaw mi kawę na buycoffee.to

5 1 głos
Ocena wpisu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
alt
Mamo daleko jeszcze? – Travelling & Parenting blog

Powstał z pasji do podróżowania i pokazywania najpiękniejszych miejsc w Polsce i zagranicą z dwójką słodkich urwisów. Obserwuj i bądź na bieżąco!

Obserwuj mnie na