Image Alt

Blog

MAGIC MIND MUZEUM

CENTRUM PRASKIE KONESER

Jakiś czas temu, przy okazji naszej wizyty w Centrum Praskim Koneser, pisałam Wam o tym jak fajnie spędzić ferie w mieście, szczególnie jeśli mieszka się w Warszawie. Kilka z tych miejsc oczywiście nadaje się do zwiedzenia nie tylko w ferie. Jedynym z nich jest Magic Mind Muzeum, które odwiedziliśmy w niedzielne popołudnie. Muzeum Magii znajduje się niedaleko metra Dworzec Wileński, gdzie dotrzecie szybko i sprawnie z przesiadką do drugiej linii metra w Centrum Praskie Koneser. To odnowiona postindustrialna przestrzeń, pełna obiektów kulturalno-rozrywkowych, mieszkalnych, biurowych na terenie dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek ‘Koneser’ na Pradze Północ. 

MAGIC MIND MUZEUM

Do Muzeum Magii chcieliśmy już dawno temu zajrzeć. Magic Mind Muzeum, to nowoczesne muzeum Sztuki Iluzji, jedyne takie w Polsce, które opowiada historię najsłynniejszych polskich i światowych magików, pokazuje sekrety niemożliwych zagadek i sprawia, że przenosimy się w świat magii. Lewitujemy, śmiejemy się, czarujemy i przebieramy się w stroje niczym z Harrego Pottera. Muzeum oferuje aż 100 wyjątkowych eksponatów, m.in 4 oryginalne klucze iluzjonisty Houdiniego, pokój z rozszerzoną rzeczywistością czy pokój do góry nogami. Na miejscu możemy spotkać także prawdziwego iluzjonistę, który zabierze dzieci w świat magii pokazując im kilka fajnych sztuczek. Możecie także zamówić pokaz prywatny. W muzeum można zorganizować także urodziny czy warsztaty dla szkół.

Poza rozrywką, w Muzeum przedstawiony jest świat iluzji, który jest połączeniem wielu dziedzin nauki. Można doświadczyć iluzji optycznej, zjawisk magnetycznych czy nowoczesnych rozwiązań technologicznych. W Muzeum nie zabraknie też sztuki złudzeń z reprodukcjami plakatów ze światowych pokazów iluzjonistów.

Dzięki krótkiemu filmowi o historii iluzji od prehistorii po czasy współczesne, będziecie mogli przenieść się w świat, gdzie magia często bywała niebezpieczna zarówno dla magików jak i osób w nią wierzących. Na koniec iluzjonista opowie o czołowych przedstawicielach sztuki iluzji prezentując magiczne efekty.

Magic Mind Muzeum organizuje wiele pokazów i wydarzeń zarówno dla dzieci i dorosłych. Warto zaglądać na stronę Muzeum na facebooku i wybrać się na jeden z takich pokazów, który dopełnia wizyty w Muzeum Magii. Dzieci były zachwycone.

Wybrane wydarzenia w marcu:

GODZINY OTWARCIA

pon- nieczynne
wt- czw 10-20:00

pt – sb 10-21:00
nd – 10 -18:00

BILETY

BILET NORMALNY – 45 zł
BILET ULGOWY – 25 zł
BILET RODZINNY 2+1 – 99 zł
DODATKOWE DZIECKO – 15 zł
BILET GRUPOWY ( POWYŻEJ 6 os. ) – 35 zł /os

Można zakupić także online.

ADRES

Magic Mind Muzeum

Ząbkowska 27/31

03-736 Warszawa

Centrum Praskie Koneser

Więcej atrakcji w Warszawie dla dzieci i nie tylko znajdziesz tutaj.

Kulturalne wycieczki to dział w tym miejscu.

Obserwuj mnie na Instagramie, Facebooku.

Postawisz kawkę za dobrą robotę? 😉

Postaw mi kawę na buycoffee.to

5 1 głos
Ocena wpisu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
alt
Mamo daleko jeszcze? – Travelling & Parenting blog

Powstał z pasji do podróżowania i pokazywania najpiękniejszych miejsc w Polsce i zagranicą z dwójką słodkich urwisów. Obserwuj i bądź na bieżąco!

Obserwuj mnie na