safari baltow

Blog

bałtow

DZIEŃ DZIECKA W BAŁTOWIE

Bajeczny, niezapomniany i magiczny – taki właśnie będzie Dzień  Dziecka w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym, który odbywać się będzie w dniach 28 – 29.05.2022 r.

RODZINNY KOMPLEKS

Bałtowski Kompleks Turystyczny znany jako rodzinne miejsce dobrej przygody z okazji Dnia Dziecka przygotował mnóstwo atrakcji dla swoich najmłodszych gości. Do wspólnego świętowania zaprasza już w dniach 28 i 29 maja – bo to właśnie na ten weekend zaplanowane są największe niespodzianki.

bałtow
bałtow
bałtow
bałtow

ATRAKCJE

W różnych częściach bałtowskiego kompleksu czekać będą zabawy z animatorami, malowanie twarzy, tańce, kolorowe warkoczyki, balony czy brokatowe tatuaże. To tylko niektóre atrakcje, które będą idealnym przerywnikiem podczas zwiedzania. Pojawią się także szczudlarze, którzy będą wręczają wszystkim napotkanym osobom prezenty za miły uśmiech.

W JuraParku już przed wejściem na gości czekać będzie Juraś – gospodarz tego miejsca. To wielki, pomarańczowy pluszowy dino, który uwielbia psocić i żartować, ale nade wszystko uwielbia pozować do zdjęć. W okolicy JuraParku będziecie mieć okazję spotkać żywego dinozaura! Jego pojawienie się zawsze wywołuje ogromne poruszenie, a on ku uciesze wszystkich gości, wykonuje swój popisowy taniec. Nie zabraknie obecności szalonej wiewiórki oraz psotnego króliczka.

bałtow
bałtow

Na Gondwanie – czyli na naszym kreatywnym placu zabaw w juraparku odbędą się warsztaty z preparowania skamieniałości. Stacjonujący tu „Bałtowski Indiana Jones” opowie o pracy paleontologa i zdradzi tajniki swojej pracy.

Być w Bałtowie i nie odwiedzić Zwierzyńca Bałtowskiego? To punkt obowiązkowy na mapie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego! Zwiedzając Zwierzyniec Dolny zobaczyć, można różne gatunki ptactwa, w sąsiedztwie pojawią się małpki makaki, surykatki, zawadiackie lemury, a także osiołki czy kucyki. Dla miłośników zwierząt przygotowaliśmy coś wyjątkowego – warsztaty „Poznaj i przytul”, a tam spotkanie oko w oko z pełzającymi gadami oraz naszymi zwierzątkami. Na ekscytującą wyprawę do Bałtowskiego Safari wszystkich gości zabierze amerykański schoolbus. Przejażdżka po górnym zwierzyńcu z przewodnikiem, dostarczy niezapomnianych wrażeń. Rozległy obszar zamieszkują egzotyczne zwierzęta, wśród których znajdują się lamy, alpaki, wielbłądy oraz królewska rodzina żubrów. W Bałtowskim Zwierzyńcu w tym sezonie już pojawiły się nowe zwierzaczki – kózki, kucyki, surykatki, a już niebawem na górnym zwierzyńcu będzie można zobaczyć małe jelonki!

bałtow
bałtow
bałtow
bałtow

Wracając z górnego zwierzyńca, warto odwiedzić Polskę w Miniaturze, gdzie znajduje się 50 rekonstrukcji polskich pałaców i zamków w skali 1:25. Tutaj spotkacie również prawdziwego rycerza, z którym możecie stanąć do walki na miecze. Przewodnicy z przyjemnością opowiedzą Wam mnóstwo ciekawostek na temat zamków i postaci z nimi związanych. Polska w Miniaturze to wspaniałe miejsce dla miłośników historii.

Kolejno kroki należy skierować do Sabatówki, czyli Wioski Czarownic, gdzie stacjonują bałtowskie wiedźmy i czarownice. Wiedźma Hogata zaprasza do wspólnej zabawy, podczas której przetestuje Waszą mądrość, odwagę i sprawność. Czeka tu wiele gier i zabaw (przeciąganie liny, kalambury, zagadki, piosenki). Mera i Nutka przedstawią pokazy sztuczek w towarzystwie kundelków. Zademonstrują bańki ogniowe na dłoni oraz bańki mydlane.

bałtow
bałtow
bałtow
bałtow

W Niedzielę – 29 maja, Jura Park zaprasza na pokazy akrobatyki powietrznej w wykonaniu grupy -Przestrzeń Lotu. Prezentacje odbędą się na terenie Parku Rozrywki o wyznaczonych godzinach (12:00, 14:00, 16:00). Pokazy trwają ok.15 minut, więc nie spóźnijcie się na to niezwykłe widowisko.

Wszyscy spragnieni mocnych wrażeń powinni odwiedzić  Rollercoaster oraz Park Rozrywki, a tam wizyta w Kinie Emocji Cinema 5D, gdzie czeka seans, pt. „Dino Safari”. Zaś wszyscy czekający na sportową aktywność mogą wybrać się na Wrotkarnię lub wycieczkę rowerową po okolicznych szlakach Bałtowa.

Zapraszam w imieniu BKT na Dzień Dziecka Pełen Przygód w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym!

Fot. Informacje Prasowe – Bałtowski Kompleks Turystyczny

ADRES

Jura Park Bałtów

Bałtów 8a, 27-423 Bałtów

Tel. 519 346 140 

Więcej informacji o atrakcjach w województwie świętokrzyskim poczytasz tutaj.

Zaobserwujesz mnie na Instagramie, Facebooku i Youtube.

Jeśli podoba Ci się ten wpis zostaw coś od siebie i oceń na piąteczkę stawiając mi kawę 🙂 dzięki!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

5 1 głos
Ocena wpisu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
alt
Mamo daleko jeszcze? – Travelling & Parenting blog

Powstał z pasji do podróżowania i pokazywania najpiękniejszych miejsc w Polsce i zagranicą z dwójką słodkich urwisów. Obserwuj i bądź na bieżąco!

Obserwuj mnie na