Image Alt

Blog

BŁĘDNE SKAŁY Z DZIEĆMI – GÓRY STOŁOWE

DLACZEGO WARTO POJECHAĆ?

Błędne Skały (ok. 852 m n.p.m.) ze skalnym labiryntem, to miejsce położone na jednym poziomie, gdzie trasa jest mało wymagająca i wprost idealna na pierwsze przygody z dziećmi w górach, gdzie obędzie się bez wspinaczki, która porównując do Szczelińca Wielkiego była dość wymagająca. Skalny Labirynt to 9 charakterystycznych punktów głównych na trasie, która dość szybko się w sezonie w godzinach południowych korkuje. Najlepiej przyjechać tutaj z samego rana.

BŁĘDNE SKAŁY Z DZIEĆMI:

  1. Warto zabrać nosidło
  2. Buty na zmiany, spadek z kładki grozi zamoczeniem w błocie
  3. Przekąski na marudzenie
  4. Trasa jest bardzo prosta, pokonacie ją bez problemu.

JAK DOSTAĆ SIĘ DO BŁĘDNYCH SKAŁ?

  1. Aby nie zmęczyć małych nóżek, warto ustawić się w kolejce do wjazdu na parking górny pod samym wejściem do atrakcji. Ponieważ doga jest dość wąska, prowadzi do niej droga wahadłowa. Należy ustawić się autem i droga otwierana jest co godzinę na 15 minutowy przejazd. Zjazd odbywa się na identycznych zasadach, jednak 30 minut po pełnej godzinie i także trwa 15 minut. Polecamy wjazd o 9:00 lub maks 10:00 rano. Nie ma wtedy wiele aut i macie gwarancję wjazdu na parking górny. Koszt parkingu w roku 2021 to już 30 zł.
  2. Możecie także dostać się z Kudowy Zdrój, zostawić auto przed wjazdem drogą wahadłową i stamtąd przejść 3 kilometrową trasę, to około 80 minutowe podejście.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

CZAS

Czas przejścia przez Skalny Labirynt to maks 40-50 minut ze zdjęciami + dodatkowy czas na wjazd i zjazd o konkretnych godzinach, więc pobyt na tej trasie, może się wydłużyć. Długość trasy to około 750 m. Miło, przyjemnie. Konkretne godziny wjazdów i zjazdu do atrakcji znajdziecie na stronie PNGS.

BILETY

Koszt biletu dla dorosłych: 10 zł

Koszt biletów dla dzieci: do lat 7 wchodzą bez opłat

Osoby większych gabarytów, mogą mieć problem na trasie, ponieważ w niektórych miejscach jest dość wąsko, trzeba przejść w kuckach lub mocno się pochylić. Plecak lub nosidło trzeba czasami zdjąć, więc osoby z małymi dziećmi powinny wymieniać się i podawać sobie dziecko, jeśli jest zbyt ciasno w przejściu.

Toalety i parking dostępne przed wejściem do Skalnego Labiryntu.

 

POZOSTAŁE ATRAKCJE W KUDOWIE-ZDRÓJ:

  1. Kaplica Czaszek na którą już nie starczyło czasu, jednak nie jest to także atrakcja dla dzieci.  Wzniesiona w latach 1776 – 1804 przez czeskiego księdza, który wraz z grabarzem gromadzili kości osób zmarłych w okolicy. W kaplicy znajduje się około 3 000 ciał, gdzie kilka z nich jest specjalnie wyróżnionych. Zupełnie nie rozumiem fenomenu tego zjawiska. Zwiedzanie kosztuje około 6 zł + parking 10 zł. Nie można robić zdjęć w środku i zwiedza się tylko z przewodnikiem.
  2. Muzeum Zaginionych Zawodów z ubijaniem masła. Koszt atrakcji koło 16 zł od osoby
  3. Warto zwiedzić okoliczne miejscowości zdrojowe: Polanicę, Duszniki czy Kudowę Zdrój, które są miejscowościami uzdrowiskowymi. Panuje tutaj wyjątkowy klimat wczasowy. Warto podjechać napić się prawdziwej, mineralnej wody.
  4. Muzeum Zabawek w Kudowie – Zdrój
5 3 głosów
Ocena wpisu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
alt
Mamo daleko jeszcze? – Travelling & Parenting blog

Powstał z pasji do podróżowania i pokazywania najpiękniejszych miejsc w Polsce i zagranicą z dwójką słodkich urwisów. Obserwuj i bądź na bieżąco!

Obserwuj mnie na