Image Alt

Blog

abacja bajka pana kleksa

ABECJA – BAJKA PANA KLEKSA

„Podwodny Świat Królowej Aby” czyli Abecja to nowa interaktywna wystawa edukacyjna, będąca przedłużeniem Bajki Pana Kleksa. Poświęcona jest ekologii i ochronie środowiska. To miejsce, które nie tylko zapewnia świetną rozrywkę i zabawę dla całej rodziny, ale jednocześnie uczy i startuje już 8 października. 
abacja bajka pana kleksa
abacja bajka pana kleksa
abacja bajka pana kleksa
abacja bajka pana kleksa

PODWODNY ŚWIAT KRÓLOWEJ ABY

Nowa przestrzeń w Bajce Pana Kleksa poświęcona jest tematyce ekologicznej. Gospodarzem jest słynna Królowa Aba, znana z twórczości Jana Brzechwy i filmów o przygodach Pana Kleksa. Jej wybór na głównego bohatera ekspozycji wynikał z chęci połączenia z istniejącą już ekspozycją znajdującą się w budynku Fabryki Porcelany – Bajką Pana Kleksa. W jej obrębie poruszane są wszystkie części z uniwersum Pana Kleksa, a królestwo Królowej Aby stanowi jedną ze stref ekspozycyjnych. 

13 MULIMEDIALNYCH STANOWISK

Dzieci na wystawie mają do spełniania ważne zadanie – pomóc Królowej Abie w ocaleniu planety przed katastrofą ekologiczną.

Abacja mocno porusza wątek ekologiczny:

  • zaśmiecanie oceanów
  • eksploatacja paliw kopalnych
  • ocieplanie się klimatu, mórz i oceanów,
  • zanikanie gatunków zwierząt i roślin morskich,
  • umieranie rafy koralowej.

71%  powierzchni Ziemi znajduje się pod wodą, a morza i oceany odpowiedzialne są za 50–80% produkcji tlenu, będąc największym tzw. naturalnym pochłaniaczem dwutlenku węgla. Co więcej w obrębie mórz i oceanów żyje 230 tys. znanych gatunków zwierząt i roślin. Stanowią one przedmiot badań i kolejnych odkryć, skrywając cały czas w swych głębinach nieznaną faunę i florę.

W Abacji zwiedzający będą mogli dostrzec realne problemy i zagrożenia współczesnego świata przedstawione w przystępny sposób. Wszystko dzięki wykorzystaniu bajkowej postaci. To zdecydowanie miejsce dedykowane wszystkim fanom morskich głębin!

abacja bajka pana kleksa
abacja bajka pana kleksa

Zadaniem zwiedzających w trakcie eksplorowania ekspozycji będzie pomoc Królowej Abie w ocaleniu jej domu – mórz i oceanów – przed katastrofą klimatyczną. Poprzez gry i zabawy będą mieli okazję zapoznać się z problemem zaśmiecania obszarów morskich plastikiem pochodzącym z ich codziennego otoczenia, ale także przemysłu rybołówstwa, czy też poznać najbardziej zagrożone gatunki wodnych stworzeń i sposoby, jak można je chronić. Interaktywne stanowiska operować będą prostymi zadaniami i rozrywką, która jednak uruchamiać będzie równolegle określone treści. 

abacja bajka pana kleksa
abacja bajka pana kleksa

Wystawa łączy ze sobą stanowiska o interakcji manualnej i multimedialnej oraz zabudowę scenograficzną. Wszystko utrzymane w stylistyce podwodnego świata.

Nauka poprzez mądrą zabawę, to jest to co lubimy w tego typu atrakcjach najbardziej!

CENNIK

Bilety można kupić już dziś na stronie www Bajki Pana Kleksa 

GODZINY OTWARCIA

poniedziałek – piątek 15:15 – 20:00

sobota – niedziela 10:00 – 20:00

ADRES

Bajka Pana Kleksa

Porcelanowa 23

Katowice

Więcej bawialni i sali zabaw w Warszawie i okolicach dla dzieci znajdziesz w tej sekcji.

Obserwuj mnie na Instagramie, Facebooku i Youtube.

A może by latte za te wszystkie polecajki?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

5 1 głos
Ocena wpisu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
alt
Mamo daleko jeszcze? – Travelling & Parenting blog

Powstał z pasji do podróżowania i pokazywania najpiękniejszych miejsc w Polsce i zagranicą z dwójką słodkich urwisów. Obserwuj i bądź na bieżąco!

Obserwuj mnie na