Image Alt

Blog

Wycieczki rowerowe z dzieckiem – zdecydowanie warto!

Chcesz budować trwałe relacje z dzieckiem, przekazując mu pozytywne wzorce? Wycieczki rowerowe są do tego najlepszą okazją, niosąc za sobą jeszcze wiele dodatkowych korzyści. Aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu u boku swojej pociechy to droga w bardzo dobrym kierunku.

Niezależnie czy Twój maluch jeszcze nie jeździ samodzielnie na rowerze, czy już dobrze opanował tę sztukę, każda pora jest odpowiednia na wybranie się na wspólną, rowerową wycieczkę. Pozostaje tylko zaplanować trasę, przyszykować sprzęt i w drogę. Najmłodsi mogą podróżować w foteliku lub przyczepce, starsi zapewne z chęcią wsiądą na ulubiony rower dziecięcy. Zwłaszcza w tych ostatnich można obecnie przebierać (co widać choćby na przykładzie oferty popularnego sklepu CentrumRowerowe.pl), dlatego z łatwością znajdziemy model idealnie dopasowany do potrzeb naszej latorośli.

Dlaczego warto wybierać się na wspólne przejażdżki z maluchem? Oto lista najważniejszych powodów:

  • zachęcenie do aktywności fizycznej,
  • pogłębianie więzi rodzinnych,
  • wspólne odkrywanie bliższego i dalszego otoczenia,
  • zwiększanie pewności siebie u dziecka,
  • nauka pozytywnych zachowań, pokazanie wzorców bezpieczeństwa i odpowiedzialności nie tylko za siebie.

ALTERNATYWA DLA GODZIN Z MULTIMEDIAMI

Nie od dzisiaj wiadomo, że w zdrowym ciele zdrowy duch. Dbając o dobre nawyki w przyszłości, już małego człowieka powinno się zachęcać do aktywności na świeżym powietrzu. Regularna jazda na rowerze zdecydowanie poprawia koordynację ruchową, przyczynia się do wzmacniania mięśni, a także pozytywnie wpływa na odporność. Polepsza też samopoczucie i pozwala na pozbycie się negatywnych emocji. Poza tym rowerowa wycieczka dostarcza więcej bodźców niż oglądanie bajek w telewizji, dlatego to idealna forma spędzania czasu.

WARTOŚCIOWY CZAS Z NAJBLIŻSZYMI

Wspólne podróżowanie na rowerach pozwala na zacieśnianie rodzinnych więzi. Dziecko przekonuje się, że zawsze może polegać na swoim rodzicu – ten pomoże w razie wszelkich trudności, a odkrywanie nowych miejsc w jego towarzystwie to wspaniała przygoda. Duże znaczenie mają też powstające podczas wycieczek wspomnienia, którymi będzie można żyć jeszcze przez długie dni.

OKOLICA ROWEREM? NATURALNIE!

Rowerowa wycieczka do parku lub lasu może być wyjątkową lekcją przyrody. Świeże powietrze, roślinność oraz zwierzęta pojawiające się w okolicy – to wszystko jest okazją do lepszego zapoznania malucha z otaczającym go światem. Dzięki przejażdżce rowerowej dziecko pozna środowisko za pomocą wielu zmysłów, otrzymując w ten sposób zdecydowanie więcej niż tylko informacje z kart książki. Oprócz tego, jeżeli umiejętnie p

WYCIECZKI NA DWÓCH KÓŁKACH, A ROZWÓJ PEWNOŚCI SIEBIE

Poruszanie się na dwóch kółkach wymaga koordynacji ruchowej. Dziecko musi orientować się w terenie i dodatkowo koncentrować się na kierowaniu. Z czasem maluch nauczy się wykonywać nowe czynności coraz sprawniej. Mądrze dopingowany będzie budować poczucie własnej wartości na podstawie swoich osiągnięć – nawet tych najmniejszych.

EDUKACJA PRZEZ ZABAWĘ

Podczas wycieczek można przekazywać dziecku wiedzę na temat poruszania się w przestrzeni publicznej oraz znaków drogowych. To też idealna okazja do edukowania w zakresie odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale także innych uczestników ruchu. Przy tym należy dawać juniorowi dobry przykład, zakładając kask nie tylko na jego głowę, ale i na swoją.

Artykuł sponsorowany

Pomysły na spędzanie czasu wolnego w Polsce dla dzieci znajdziesz w tej sekcji.

Obserwuj mnie na Instagramie, Facebooku i Youtube.

To co kawka za polecajki?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

5 1 głos
Ocena wpisu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
alt
Mamo daleko jeszcze? – Travelling & Parenting blog

Powstał z pasji do podróżowania i pokazywania najpiękniejszych miejsc w Polsce i zagranicą z dwójką słodkich urwisów. Obserwuj i bądź na bieżąco!

Obserwuj mnie na