Image Alt

Blog

SREBRNA GÓRA – MIASTECZKO

TAJEMNICZNY DOLNY ŚLĄSK

Malownicze małe miasteczko Srebrna Góra to cudne miejsce na Dolnym Śląsku. O każdej porze roku czaruje nas przepięknymi widokami w ciszy oraz wśród natury. Fajne miejsce wypadowe do Ziemi Kłodzkiej i Gór Stołowych, tu mieści się największa w Europie górska twierdza. Miejsce bogate jest także w liczne trasy MTB – Enduro, mnóstwo tutaj także szlaków do rodzinnego trekkingu.

Srebrna Góra zawdzięcza swoją nazwę złożom srebra odkrytym na tym terenie. Największy rozwój jednak, to etap gdy wybudowano na tym terenie twierdzę. Wojna jednak zdegradowała całe miasto i pozostaje obecnie wsią z przepiękną zabytkową zabudową miejską z :

  • Kościołem Ewangelickim w centrum miasteczka
  • Wiaduktami kolejowymi
  • Sztolnią starej kopalnii srebra
  • Słynną Twierdzą o której dokładnie piszę TUTAJ

Miejsce oferuje aktywny wypoczynek m.in na trasach Enduro, a ścieżki należą do strefy MTB Sudety. Sporo jednak także tras na rodzinne wycieczki rowerowe czy trekking

NOCLEG

W poprzednim wpisie pisałam o noclegu pod samą twierdzą, zaraz przy wejściu na szlak (górę) czeka na Was schronisko PTTK Srebrna Góra, w której spaliśmy, dokładnie nazywa się Villa Hubertus. Zajrzyjcie więc tutaj.

srebrna gora

RESTAURACJE:

Znany pensjonat z restauracją Sokółka oferuje tradycyjne polskie jedzenie z tradycyjną golonką. Porcje są ogromne, więc polecam brać dania na pół. Restauracja wymaga płatności gotówką, więc przygotujcie się przed wejściem. Sokółka to także pensjonat. Warto także sprawdzić.

5 1 głos
Ocena wpisu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
alt
Mamo daleko jeszcze? – Travelling & Parenting blog

Powstał z pasji do podróżowania i pokazywania najpiękniejszych miejsc w Polsce i zagranicą z dwójką słodkich urwisów. Obserwuj i bądź na bieżąco!

Obserwuj mnie na