Image Alt

Blog

PROJEKT TUWIM – TEATR CAPITOL

TEATR CAPITOL

Słynny Teatr Capitol ma już swoją historię! Istnieje od 2008 roku i został założony przez znaną aktorkę filmową i teatralną Annę Gornostaj i jej męża. To spełnienie ich marzeń i dzieło ich życia – jak określają w wielu wywiadach. Capitol to nie tylko sztuki dla dorosłych czy klub muzyczny, który działa przy teatrze, ale także teatr dla dzieci z wieloma cudownymi sztukami, które mam nadzieję, uda nam się zobaczyć. Na scenie teatru Capitol możemy zobaczyć wielu znanych aktorów takich jak: Olaf Lubaszenko, Kacper Kuszewski, Maciej Damięcki, Katarzyna Skrzynecka, Joanna Koroniewska, Patricia Kazadi, Elżbieta Romanowska, Anna Czartoryska – Niemczycka, Wojciech Wysocki, Marek Siudym, Hanna Śleszyńska, Daria Widawska czy wielu wielu innych. W Capitolu pośmiejesz się na Komediach Klimakterium, Prezent Urodzinowy czy Kiedy Kota nie ma., ponieważ od zawsze stawiał na komedie dla dorosłych. Teraz jednak wychodząc naprzeciw oczekiwaniom widzów, poszerza  działalność o spektakle improwizowane czyli takie, które nie mają scenariusza, a o przebiegu akcji decyduje publiczność. Capitol do współpracy zaprosił łódzki Teatr Komedii Impro, specjalizujący się w tej formule.

SPEKTAKLE DLA DZIECI

Teatr Capitol oferuje spektakle dla dzieci w różnym wieku. Przyciągają uwagę tytuły jak: Królowa Śniegu, Pinokio, Kopciuszek czy Dr Dolittle i jego zwierzęta wszystkie wyreżyserowane przez Tomasza Gawrona. Sztuki zróżnicowane w zależności od wieku dzieci. Jest też sporo pozycji musicalowych dla młodzieży jak musical Dreams czy Kongo. Nie brakuje także klasyki, która układa w głowach dzieci znane i dobrze lubiane wierszyki z przedszkoli i szkół podstawowych. Jednym z nich jest Projekt Tuwim czy Brzechwa 2020, oba w reżyserii Olafa Lubaszenko. Z pełną ofertą i repertuarem dla dzieci możecie zapoznać się w tym miejscu.

PROJEKT TUWIM

Chłopcy uwielbiają wiersze Tuwima: Lokomotywa, Ptasie Radio, Abecadło czy Zosia Samosia to jedne z najczęściej czytanych przez nas dzieł przed spaniem. Najlepiej, żeby były w książce też ilustrowane! A zapomniałabym o Rzepce, która do tej pory wzbudza uśmiech na naszych twarzach. Całą rodzinką wybraliśmy się z więc z ogromną chęcią na spektakl, który w końcu wspaniale zilustrował wiersze Tuwima. Muzyczny spektakl edukacyjny dla dzieci i młodzieży, oparty na twórczości znanego pisarza – Juliana Tuwima. Klasyk „Projekt Tuwim” to pełen muzyki, uśmiechu, wigoru i energii spektakl dla dzieci w reżyserii Olafa Lubaszenki. Spektakl osadzony jest w kontekście szkoły i obecnych czasów i łączy na scenie treści, które są łatwe w odbiorze dla dzieci i atrakcyjne także dla najmłodszych widzów. Wszystko to opatrzone bogatą oprawą muzyczną, choreografią, scenografią i grą świateł. Przenosimy się więc do „The Capitol School of Warsaw”, gdzie wzęiliśmy udział w bardzo rozśpiewanej i roztańczonej lekcji języka polskiego ze świetną obsadą na czele. Podziwialiśmy ogród botaniczny i zastanawialiśmy się jak wygląda kosmos, a także czy jak mały jest „Pan Maluśkiewicz”. Zastanawialiśmy się kto okaże się „Dyziem Marzycielem” lub „Zosią Samosią”. W spektaklu głosu udzielają znani i lubiani: Karol Strasburger czy Dariusz Szpakowski.

Na „Projekt Tuwim” warto się wybrać całą szkołą czy klasą. To edukacja przyrodnicza, języka polskiego czy muzyki. Osobiście sama pamiętam, jak wiele dawało mi wyjście z klasą do teatru na różnego rodzaju przedstawienia. To było niezwykłe święto i wydarzenie na które czekaliśmy. Rozwijajmy w naszych dzieciach wrażliwość muzyczną i teatralną, uważny odbiór, skupienie i nie bójmy się tak bliskiej interakcji dzieci z aktorami, to coś naprawdę wyjątkowego co zostaje w dzieciach już na całe życie.

OBSADA I OPRACOWANIE

Scenariusz i reżyseria: Olaf Lubaszenko

Opracowanie muzyczne: Jerzy Mączyński 

Scenografia: Katarzyna Dębska & Honorata Paprot

Kostiumy i projekt plakatu: Honorata Paprot

Wychowawczyni: Halina Bednarz / Iwona Rulewicz

Nauczyciel:  Stanisław Banasiuk / Hiroaki Murakami 

Uczennica Hania: Delfina Wilkońska / Joanna Balasz

Uczennica Mania: Marta Bryła / Agata Puterko

Uczeń Janek: Michał Lupa / Filip Urbanke

Uczeń Franek: Michał Kucharski / Krzysztof Chodorowski

Spektakl jest rekomendowany dla dzieci i młodzieży w wieku 3-12 lat.

fot. profesjonalne: Cezary Piwowarski

ADRES

Teatr Capitol

ul. Marszałkowska 115 (przy Pl. Bankowym)

00-102 Warszawa

Duża Scena – wejście główne do Teatru

Scena Mniejsza – wejście od ul. Przechodniej

BILETY

Bilety można zakupić online w tym miejscu. Polecam także kupować z wyprzedzeniem, bo rozchodzą się jak ciepłe bułeczki!

Kultura i sztuka dla dzieci i dorosłych – znajdziesz w tej sekcji. Więcej atrakcji w Warszawie dla dzieci i nie tylko znajdziesz tutaj.

Obserwuj mnie na Instagramie, Facebooku.

Postawisz kawkę za dobrą robotę? 😉

Postaw mi kawę na buycoffee.to

5 1 głos
Ocena wpisu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
alt
Mamo daleko jeszcze? – Travelling & Parenting blog

Powstał z pasji do podróżowania i pokazywania najpiękniejszych miejsc w Polsce i zagranicą z dwójką słodkich urwisów. Obserwuj i bądź na bieżąco!

Obserwuj mnie na