swiatelka niebo

Blog

ogrod swiatel

OGRÓD ŚWIATEŁ W POWSINIE – PIOTRUŚ PAN

29 października otworzyła się wyjątkowa wystawa w Powsinie w Ogrodzie Botanicznym. Plenerowa wystawa w PAN oferuje nam w tym roku podróż do krainy marzeń – Nibylandii. To właśnie z Piotrusiem Panem spotkamy się w Ogrodzie Świateł. Polecam na weekendowy spacer z rodziną i znajomymi. 
ogrod swiatel
ogrod swiatel
ogrod swiatel
ogrod swiatel
ogrod swiatel
ogrod swiatel
ogrod swiatel

ATRAKCJE:

Na 10 hektarach rozbłysło pół miliona światełek LED oświetlającymi zaczarowane drzewa z krainy Piotrusia Pana. Rozbłysło i zaczarowało mieszkańców Warszawy, w tym nas. To nie tylko podróż do Nibylandii, ale także wyjątkowe instalacje świetlne połączone z laserową oprawą dźwiękową, video – mappingiem oraz multimedialnymi pokazami.

Wystawa podobnie jak prawdziwa bajka rozpoczyna się od dziecięcego pokoju, a potem kolejno widzowie są przeprowadzani przez kolejne etapy historii zaczarowanej księgi. Potem trafimy do Nibylandii, Przystani Elfów czy Wyspy Czaszki. Wystawa jest o tyle fajna, że fani książki mogą w niej aktywnie uczestniczyć odgadując odpowiedzi na pytania, które znajdują się przy każdej instalacji, a dodatkowo można zdrapywać odpowiedzi na małych mapkach, których dla nas niestety zabrakło przy wejściu. Organizatorzy powinni zadbać o ciągłą dostawę. 

Nie zabrakło natomiast fajnych punktów do robienia zdjęć na terenie wystawy z którymi się z wami dzielę. 

Mapę atrakcji znajdziecie tutaj

CZAS TRWANIA:

Wystawa będzie trwała 4 miesiące jesienno – zimowe.

PARKING I BILETY

Wystawa jest bardzo oblegana, w związku z tym polecam nie tylko wyjechać wcześniej, aby znaleźć odpowiednie miejsce do parkowania, ale także zakupić bilety online z wyprzedzeniem. Znikają szybko na godziny 16:00 – 17:30. Na wystawę musicie przeznaczyć sobie około godziny – półtorej. Bilety w moim odczuciu są dość drogie, bo za wejście 4 osobowej rodziny trzeba zapłacić około 100 zł. Dzieci do lat 3 nie płacą i wchodzą za przysłowiową złotówkę.

Bilety są dostępne na stronie www.ogrodswiatel.pl i w kasach Ogrodu Botanicznego.

ogrod swiatel
ogrod swiatel
ogrod swiatel

GODZINY OTWARCIA:

05.11.2021-31.01.2022: 16:00-21:00

01.02.2022-27.02.2022: 17:00-21:00

JEDZENIE

Wokół PAN znajdziecie także stoiska z frytkami, kawą czy balonami dla dzieci. Uważajcie więc na małych żarłoków, którzy są zawsze głodni.

JAK DOJECHAC?

PAN Ogród Botaniczny w Powsinie

ul. Prawdziwka 2

Warszawa – Powsin

Zostawiam Wam tutaj link do Google Maps

 

Zobacz także serię wpisów o  Warszawie i co zobaczyć tam z dzieckiem lub po prostu dołącz do social media i bądź na bieżąco.

Jestem na Instagramie, Facebooku i Youtube.

ogrod swiatel
ogrod swiatel
ogrod swiatel
ogrod swiatel
ogrod swiatel
ogrod swiatel
ogrod swiatel
5 1 głos
Ocena wpisu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
alt
Mamo daleko jeszcze? – Travelling & Parenting blog

Powstał z pasji do podróżowania i pokazywania najpiękniejszych miejsc w Polsce i zagranicą z dwójką słodkich urwisów. Obserwuj i bądź na bieżąco!

Obserwuj mnie na