fez maroko

Blog

LA MAISON MAURE – FEZ, MAROKO

Będąc w Fezie należy dobrze wybrać hotel. To dosyć istotne, aby po całodziennym błąkaniu się w medynie trafić do miejsca, gdzie czujecie się bezpiecznie i jest to Wasza ostoja na wieczory i miłe poranki z pięknym tarasem i widokiem na miasto. Po wejściu do La Maison Maure przeniesiecie się do innej przystani, która oddziela od gwaru medyny. 
fez, maroko
fez, maroko
fez, maroko
fez, maroko

Riad La Maison Maure położony jest w medynie i oferuje pokoje ze wspólnym salonem oraz panoramicznymi widokami. Plac Batha oddalony jest zaledwie od obiektu o 800 metrów. Goście mogą odwiedzić pobliskie ogrody botaniczne. Jego dogodna lokalizacja jest idealną bazą wypadową do odkrywania historii i magii starożytnego miasta, fondouków, fontann, ogrodów, murów obronnych i ufortyfikowanych bram.

Riad jest urządzony w tradycyjnym marokańskim stylu ale z nutą nowoczesności i luksusu. Pokoje wyposażone są w klimatyzację, telewizor z płaskim ekranem, bezprzewodowy dostęp do Internetu oraz łazienkę z zestawem kosmetyków i suszarką do włosów.

Na tarasie, goście mogą wypić drinka, co nie jest takie oczywiste, a codziennie rano czeka na Was pyszne słodkie śniadanie w tutejszej restauracji, która może Wam także zaserwować obiad czy kolację, jeśli odpowiednio wcześnie o to poprosicie.

fez, maroko
fez, maroko
fez, maroko
fez, maroko
fez, maroko
fez, maroko
fez, maroko
fez, maroko
fez, maroko
fez, maroko

W pobliżu dostępny jest publiczny parking, gdzie można zostawić auto na kilka dni. Musicie się przygotować, że do medyny nie można wjeżdzać autami. Warto więc znaleźć hotel, który jest dość blisko parkingu i jest łatwo do niego dotrzeć. Do Maison Maure prowadzi dość prosta droga biorąc kręte ścieżki, które widzieliśmy w Maroko, ale trzeba się spodziewać wejścia w małą, wąską uliczkę w jednym z labiryntów Mediny. Najlepiej patrzeć także na plakietki, których jest kilka po drodze w mieście.

Starożytna posiadłość marokańskiego paszy z XVI wieku, La Maison Maure, została całkowicie odnowiona przez obecnego właściciela, który pasjonuje się sztuką i historią. Po 3 latach pracy i cierpliwości ten ostatni był w stanie ze smakiem odrestaurować tę starą rezydencję, opartą na najlepszych materiałach i nadając jej współczesny design przy jednoczesnym zachowaniu tradycyjnych linii i mozaiki.

La Maison Maure wyposażona jest w meble z XVIII i XIX wieku, a jej ściany zdobią oryginalne dzieła sztuki, zebrane przez właściciela z własnych zagranicznych podróży.

Do dyspozycji gości jest 7 sypialni, 3 tarasy, kilka salonów i jeden z kominkiem. Nam udało się skorzystać z największego pokoju i chyba najpiękniejszego w całym Riadzie – pokoju nr 7. Wszystkie pokoje możecie obejrzeć tutaj.

maison maure
maison maure
maison maure
maison maure
maison maure
maison maure
maison maure
maison maure

Aby zarezerwować udaj się na stronę booking.com i poczytaj opinie o hotelu

Możesz też wejść na stronę hotelu i zarezerwować pokój bezpośrednio.

maison maure
maison maure

ADRES

LA MAISON MAURE

51, Derb du Pacha Baghdadi
Ferrane Couicha (Ain Azliten)
Fez Medina 30 110 Morocco

 

Zobacz także serię wpisów o Maroko lub o innych ciekawych krajach odwiedzonych przez nas na świecie. 

Jestem na InstagramieFacebooku i Youtube.

alt
Mamo daleko jeszcze? – Travelling & Parenting blog

Powstał z pasji do podróżowania i pokazywania najpiękniejszych miejsc w Polsce i zagranicą z dwójką słodkich urwisów. Obserwuj i bądź na bieżąco!

Obserwuj mnie na