Image Alt

Blog

LEGENDIA – ŚLĄSKIE WESOŁE MIASTECZKO

Zapewne widzieliście w ostatnich relacjach z Katowic, jak wiele radości sprawiła moim dzieciom wizyta w Legendia Park. To idealny powód i atrakcja numer 1 na Śląsku od wielu, wielu lat i największy tematyczny park rozrywki w Polsce. Legendia ma już w końcu ponad 60 lat.

Legendia od dziesięcioleci bawi małych i dużych z województwa śląskiego, ale także turystów z całej Polski licznymi atrakcjami.  Czekać na Was będzie 40 atrakcji w 5 strefach tematycznych, 11 punktów gastronomicznych i mnóstwo zieleni dookoła.

Wrażenie robi największa w Polsce karuzela Legendia Flower, z której można podziwiać panoramę okolicy (gondole na wysokości 45 m), a w dodatku nadaje się zarówno dla mniejszych jak i większych.  Na ponad 26 hektarach i w pięknej okolich Parku Śląskiego zlokalizowanych jest ponad 40 atrakcji. Czekają na Was:

  • diabelski młyn Legendia Flower
  • duże samoloty Dream Flight Airlines
  • filiżanki – Tea Cups
  • ześlizg do wody z 8 i 12 m – Diamond River
  • Lech Coaster– nagrodzony tytułem Best Coaster 2017 w prestiżowym, branżowym konkursie na najlepszy europejski rollercoaster 2017 roku
  • hitem dla dzieci jest Interactive Dark Ride czyli Bazyliszek, bez ograniczeń wiekowych i wysokościowych
  • Dolina Jagi – wodna atrakcja rwącym potokiem w kociołku Jagi

Mniejsi fani emocji skorzystają z Magicznych Koników, Psiego Patrolu, Filiżanek, Leśnej Wyprawy mini pociągiem, licznych dmuchańców, Baloników, Jamy Bazyliszka,  basenów z kulkami czy Baleriny. Przed wybraniem się do Legendii sprawdźcie jednak wzrost dzieci. Najwięcej atrakcji przeznaczonych jest od 100 cm. Z wszystkimi atrakcjami, możecie zapoznać się tutaj. Przez całe wakacje w godzinach otwarcia parku, czekają na Was animacje przygotowane przez Skrzaty. Spotkacie także Kopciuszka, Księcia czy Królewnę Śnieżkę, a może nawet natraficie na Alicję z Krainy Czarów.  Godziny animacji i magicznych show można prześledzić na stronie Legendii.

Dlaczego warto pojechać na Śląsk i zawitać do Legendii i nie tylko, znajdziecie także w artykule na temat naszego weekendu w Katowicach i Chorzowie.

DLA GŁODOMORÓW

Legendia przygotowała, aż 11 stref tematycznych, gdzie można się posilić. Znajdziecie coś na słono, coś na słodko, lody, gofry, kawę czy popcorn. Kupicie także pizzę na kawałki czy dania dostosowane do gustu małych milusińskich.

BILETY

Warto skorzystać z biletów sezonowych jeśli bywacie często w okolicach Katowic i Chorzowa. To się naprawdę opłaca i uprawnia do wielokrotnego wstępu w sezonie letnim 2023. Do tego macie rabat – 15% w sklepach i punktach gastronomicznych, a także darmowy parking. Szczegóły znajdziesz tu. 

 

Bilet sezonowy dorosły – 179 zł

Bilet sezonowy dziecko – 169 zł

Bilet sezonowy dziecko 0 – 2 lata  – 10 zł

 

Bilet jednodniowy dorosły – 159 zł

Bilet jednodniowy dziecko – 139 zł

Bilet jednodniowy dziecko 0 – 2 lata – 10 zł

Legendia jest czynna do końca wakacji codziennie, a potem do 22.10.2023 w weekendy. Godziny najlepiej sprawdzać na stronie.

ADRES

Śląskie Wesołe Miasteczko Sp. z o.o.

Plac Atrakcji 1

41-501 Chorzów

Więcej o tym co zobaczyć na Śląsku zobaczysz tutaj.

Pamiętaj, jestem na Instagramie, Facebooku i Youtube, miło mi będzie jak dołączysz do społeczności aktywnych rodziców i polubisz mój fanpage.

A jeśli doceniasz to co robię, postaw mi kawę 😉

Postaw mi kawę na buycoffee.to

5 1 głos
Ocena wpisu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
alt
Mamo daleko jeszcze? – Travelling & Parenting blog

Powstał z pasji do podróżowania i pokazywania najpiękniejszych miejsc w Polsce i zagranicą z dwójką słodkich urwisów. Obserwuj i bądź na bieżąco!

Obserwuj mnie na