lawendowa siwianka

Blog

lawendowa siwianka

LAWENDOWA SIWIANKA

Jeśli marzy Wam się w Polsce prawdziwa Prowansja i przepiękne zdjęcia w lawendowym polu, to jest to ostatni czas, aby zajrzeć w lipcu na pole lawendy do Lawendowej Siwianki, która znajduje się około pół godziny drogi od Warszawy.
lawendowa siwianka
lawendowa siwianka
lawendowa siwianka
lawendowa siwianka

Na samą myśl o tym miejscu czuję zapach lawendy w swoim domu. Lawendowa Siwianka, to miejsce stworzone z myślą o relaksie, ale także nauce poprzez zabawę. W szczególności jeśli chodzi o najmłodszych. Lawendowe pole znajduje się przy wybudowanej trasie S17, więc dość blisko Warszawy. W siwiance wraz z rytmem pór roku mają miejsce warsztaty skupione wokół regionalnych tradycji i uprawy.

Lawenda to roślina w szerokim zastosowaniu. Może być uprawiana w ogrodzie czy domu, ale może być wykorzystywana w kosmetyce czy kuchni. Nazwa pochodzi od łacińskiego słowa „lavo, lavare”, które oznacza „myć się”, dlatego, że roślinę dodawano kiedyś do kąpieli, co pozwalało się  rozluźnić, wyciszyć i ułatwić zasypianie. Intensywny zapach lawendy działa odstraszająco na kleszcze, więc warto spryskać się zakupionym olejkiem przed wyjściem do lasu.

lawendowa siwianka
lawendowa siwianka
lawendowa siwianka
lawendowa siwianka
lawendowa siwianka
lawendowa siwianka
lawendowa siwianka

ATRAKCJE

Siwianka to nie tylko lawendowe pole, ale również warsztaty czy domki do wynajęcia. Można tutaj zorganizować wieczór panieński, zjeść lawendowe lody, napić się lawendowej lemoniady czy po prostu zrobić ognisko. Nie mówiąc o przepięknych sesjach zdjęciowych zarówno o wschodzie czy zachodzie słońca. Na miejscu można kupić wyroby z lawendy: olejki, sól lawendową do kąpieli, woreczki, świeczki, wianki czy mgiełki. Ceny są naprawdę przystępne i można płacić kartą. Produkty można także zakupić online na stronie Lawendowej Siwianki. Samo wejście do siwianki na pole lawendy jest bezpłatne.

WARSZTATY

W warsztatach mogą uczestniczyć zarówno dorośli jak i dzieci.  Tworzenie ciekawych rzeczy to istna relaksacja. Warsztaty dopasowane są do pory roku panującej w siwiance. Wiosną rozmraża się lawendę,  a zimą szyje się lawendowe bałwanki. Oferta warsztatowa dostępna jest tutaj.

ZWIERZYNIEC

Zwierzęta to nieodłączny element Lawendowej Siwianki. Dzieci będą zachwycone kurami, kogutami, przepiórkami czy bażantami. Wiosną nie zabraknie także bocianów czy jaskółek. Lawenda to także dom dla motyli, świerszczy pająków, pszczół i bączków, które można obserwować z bliska na polu.

STARA CHATA

W Lawendowej Siwiance znajduje się stara, ponad stuletnia chata, którą można odwiedzić a nawet wynająć na sesję zdjęciową.

ROZKŁAD ZAJĘĆ 30 – 31.07

11:00 – joga na lawendowym polu, prowadzi Grażyna Smith – 20 zł (płatne u instruktorki) – zajęcia z jogi odbywają się tylko w soboty
12:15 – rozpoczęcie pokazu destylacji. Uczestnicy pokazu podczas spaceru po polu samodzielnie zetną lawendę przeznaczoną do destylacji. Na zakończenie pokazu każdy uczestnik dostanie mgiełkę lawendową. – 20 zł
12:45 – warsztaty alchemiczne (dla dzieci i dorosłych) – bomby kąpielowe – 20 zł
13:30 – warsztaty alchemiczne (dla dzieci i dorosłych) – bomby kąpielowe – 20 zł
14:30 – warsztaty dla dzieci – lawendowa zabawka – 20 zł
15:30 – warsztaty florystyczne (dla młodzieży i dorosłych) – wianki ze świeżej lawendy – 60 zł

16:30 – spacer po polu lawendy i opowieść o tajnikach uprawiania tej rośliny. Każdy z uczestników spaceru na zakończenie ma okazję samodzielnie ściąć bukiet lawendy, który zabierze ze sobą do domu. – 20 zł
16:30 – plener malarski – (dla dzieci i dorosłych) – malowanie lawendowego krajobrazu – 35 zł

lawendowa siwianka
lawendowa siwianka
lawendowa siwianka
lawendowa siwianka
lawendowa siwianka
lawendowa siwianka
lawendowa siwianka
lawendowa siwianka

CENNIK

Wejście na pole lawendy jest bezpłatne i jest dostępny także duży parking.

Warsztaty są płatne i można zapisać się na nie na miejscu. Koszt to m.in 20 zł od osoby.

GODZINY OTWARCIA

Soboty i niedziele w lipcu od godziny 12:00 – 18:00.

30 i 31.07 to już ostatni weekend na zwiedzenie Lawendowej Siwianki.

ADRES

Siwianka 13
05-340 Siwianka

Telefon: +48 504 233 283
Email: [email protected]

Więcej atrakcji w Warszawie dla dzieci znajdziesz tutaj.

Obserwuj mnie na Instagramie, Facebooku i Youtube.

A może by tak kawa za polecajki? 😉

Postaw mi kawę na buycoffee.to

lawendowa siwianka
lawendowa siwianka
lawendowa siwianka
lawendowa siwianka
5 2 głosów
Ocena wpisu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
alt
Mamo daleko jeszcze? – Travelling & Parenting blog

Powstał z pasji do podróżowania i pokazywania najpiękniejszych miejsc w Polsce i zagranicą z dwójką słodkich urwisów. Obserwuj i bądź na bieżąco!

Obserwuj mnie na