Image Alt

Blog

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata

Seria „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata” – książki podróżnicze dla dzieci, które podbijają serca nie tylko dzięwcząt, ale także chłopców. 

Dziecięca literatura podróżnicza od zawsze miała szczególne miejsce w moim i chłopców sercu. Seria „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata” doskonale wpisuje się  w nasze zainteresowania, oferując przygody, które inspirują, uczą i bawią. Choć tytuł sugeruje, że jest to lektura głównie dla dziewcząt, rzeczywistość pokazuje, że także chłopcy chętnie sięgają po książki z przygodami Emi.

Fascynujące przygody i niezwykłe miejsca

Seria „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata” to opowieści o grupie przyjaciółek, które wyruszają w podróż do najciekawszych zakątków globu. Każda książka to nowa destynacja, nowe wyzwania i mnóstwo zabawy. Mali czytelnicy mają okazję poznać różnorodność kultur, zwyczajów i krajobrazów, co rozwija ich wyobraźnię i poszerza horyzonty.

A ponieważ dziewczyny lubią tajemnice to pewnego dnia powstaje Tajny Klub Superdziewczyn (i jednego Superchłopaka). Przewodnie hasło paczki – NIGDY WIĘCEJ NUDY – zaprowadzi ich na szlak niesamowitych przygód! Wkrótce przygody same znajdują przyjaciół i okazuje się, że otaczający je pełen zagadek świat można rozwikłać tylko dzięki tajnym misjom i dobrej energii Tajnego Klubu Superdziewczyn!

Historie zawarte w książkach rozgrywają się wokół pomysłowej i zadziornej Emi, a właściwie Stanisławy Emilii Gacek, która mieszka z rodzicami w dużym mieście, ma głowę pełną pomysłów i zwariowanych przyjaciół. Są wśród nich Aniela, która nie cierpi księżniczek, muzykalna Faustyna, która gra na harfie, Flora – największa rywalka Emi oraz Czekolada – brązowy labrador i zwariowana podwórkowa kotka – Fiolka. 

Kiedy Emi wraz z koleżankami zakłada Tajny Klub Superdziewczyn, rozpoczyna się seria przygód, które zjednoczą dziewczyny na zawsze. Paczka szybko organizuje się – szefową klubu zostaje Emi – jednogłośnie wybrana na to stanowisko. A do profesjonalnego wyposażenia grupy należą między innymi: tajne dzienniki do notowania wszelkich spostrzeżeń, odznaki, zawołanie i tajna baza. 

Wkrótce do klubu, w drodze wyjątku, zostaje przyjęty chłopak – to Franek, zapalony odkrywca i nieco przemądrzały młody naukowiec, syn profesora. Tajny Klub Superdziewczyn, a teraz także Jednego Superchłopaka, ciągle jest na tropie nowych TAJNYCH MISJI – opiekuje się schorowaną klaczą, wyrusza na poszukiwanie ducha straszącego w zamczysku, organizuje akcję sprzątania plaży, ratuje morświna, zajmuje się bezdomnymi psiakami i kotami, podróżuje oraz świetnie się bawi.

SERIA PODRÓŻNICZA EMI

Cała seria podróżnicza zawiera już 6 tomów. Do wyboru macie m.in. Kalifornię, Londyn,Nowy Jork, Szwecję, Hiszpanię czy Laponię. Ta ostatnia jest w szczególności nam bliska, bo super się czyta przygody Emi w miejscu, które się odwiedziło, a w dodatku spędziło fantastyczny czas. Chłopcy uwielbiają podróżować w odległe zakątki świata z nami,  więc dzięki serii z Kalifornii i Nowego Jorku, będą mogli odwiedzić także znane im regiony Ameryki. To niesamowita możliwość eksplorowania świata także dla tych, którzy jeszcze nie byli w tej części świata lub w ogóle nie mają takich możliwości. Warto marzyć i puszczać wodze fantazji, aby potem spełniać marzenia w dorosłym życiu

Dlaczego chłopcy też sięgają po „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn”?

  1. Przygody pełne akcji – Książki są pełne dynamicznych przygód, które przyciągają zarówno dziewczęta, jak i chłopców. Wciągające fabuły i zaskakujące zwroty akcji sprawiają, że każdy rozdział czyta się z zapartym tchem.
  2. Uniwersalne tematy – Tematyka podróży, odkrywania nowych miejsc i radzenia sobie z różnorodnymi wyzwaniami jest uniwersalna i przemawia do wszystkich dzieci, niezależnie od płci.
  3. Silne wzorce postaci – Bohaterowie są różnorodni i dobrze zarysowani, dzięki czemu zarówno dziewczęta, jak i chłopcy mogą znaleźć postać, z którą się identyfikują. Chociaż chłopaków nie ma tam za wiele 🙂
  4. Nauka przez zabawę – Książki łączą zabawę z nauką, prezentując fakty o różnych krajach i kulturach w przystępny sposób. To idealna lektura dla ciekawych świata dzieci.
  5. Przyjemne z pożytecznym – dzieci nie tylko się uczą wiele o kulturze, ale przede wszystkim czytają i doskonalą nowe umiejętności.
  6. Rozwijanie wyobraźni – Fajnie, jak wyobrażasz sobie miejsca w których już byłeś lub wręcz przeciwnie, dopiero będziesz. 

O czym jest najnowsza książka „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata: Londyn”

Każda z książek opowiada o jednym z krajów, gdzie dzieci poznają trochę kultury, geografii, ale też rozwiązują zagadki detektywistyczne. W każdym z tych miejsc zaczynają się super przygody. Autorka Agnieszka Mielech bardzo fajnie przekazuje wiedzę o krajach dzieciom. Dzięki temu np. w książce o Emi w Londynie, chłopcy przypomnieli sobie o istnieniu: Big Bena, Tower of London, Hide Park czy o królewskim pałacu Buckingham. Mnóstwo tutaj także kultury i osobowości m.in Królowej Elżbiety, Merry Popins czy księżnej Diany. Bardzo podobało mi się także to, że wspomina się o 5 o’clock czyli piciu popołudniowej herbatki czy lewostronnym ruchu samochodów. Takie rzeczy się od razu zapamiętuje!

Emi, Flora, Franek, Aniela i Faustyna, z pomocą Lucka i Inki Ciekaffskiej, zmierzą się z zagadką tajemniczych listów, które nieoczekiwanie wpadną im w ręce. Gwoździem programu będzie nowa tajna misja prowadząca do strzeżonej przez kruki twierdzy Tower oraz do pełnego sekretów British Museum.

Sama przeczytałam także serię o Andaluzji, która leży w Hiszpanii, którą tak bardzo kocham. „Dookoła świata. Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Hiszpania, Ole!” to przewodnik po Andaluzji, bo Emi wraz z rodziną spędza tam wakacje i nie tylko opala się na plaży, ale oczywiście rozwiązuje kolejną zagadkę. Tę pozycję zdecydowanie warto zabrać na wakacje. Przeniesiecie się tam także do Malagi czy Barcelony, zjecie pyszne tapasy i melony.

Nie ma co się oszukiwać, że to głownie seria dla dziewczynek wieku 6 – 12 lat, ale moi chłopcy chętnie słuchali o przygodach Emi. Starszak nawet czytał sam samodzielnie, a książki znał także ze szkolnej świetlicy. Książki są napisane w formie pamiętnika, dzięki czemu dziewczyny w tym wieku mogą utożsamiać się ze swoją bohaterką, bo mówi ich językiem. Emi miewa także podobne problemy, z którymi dziewczynki borykają się na co dzień, co jeszcze bardziej sprawia, że identyfikują się z główną bohaterką.

Podsumowanie

„Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata” to seria, która udowadnia, że dobra literatura dla dzieci nie zna płciowych ograniczeń. Te pełne przygód książki są doskonałym wyborem dla wszystkich młodych czytelników, którzy pragną przeżyć niesamowite podróże i nauczyć się czegoś nowego o świecie. Jeśli szukacie inspirującej lektury dla Waszych pociech – niezależnie czy są to chłopcy, czy dziewczynki – ta seria będzie strzałem w dziesiątkę! 

 

Ilustracje: Magdalena Babińska

Wiek: 6-12 lat

Data premiery: 13 marca 2024 r.

Wydawnictwo: Wilga (https://www.gwfoksal.pl/)

„EMI I TAJNY KLUB SUPERDZIEWCZYN. DOOKOŁA ŚWIATA: LONDYN” jest dostępny we wszystkich księgarniach online.

Artykuł powstał we współpracy z Wydawnictwem Wilga.

Jestem na Instagramie, Facebooku i Youtube.

5 1 głos
Ocena wpisu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
alt
Mamo daleko jeszcze? – Travelling & Parenting blog

Powstał z pasji do podróżowania i pokazywania najpiękniejszych miejsc w Polsce i zagranicą z dwójką słodkich urwisów. Obserwuj i bądź na bieżąco!

Obserwuj mnie na