Sri Lanka - pola herbaty

Blog

DZIEŃ DOBRY SRI LANKO – MELA MELULU

DZIEŃ DOBRY SRI LANKO! MELA MELULU W OLŚNIEWAJĄCYM KRAJU CZYLI FANTASTYCZNA OPOWIEŚĆ KASI SZULIK.

Jak tylko zobaczyłam tę książkę na grupie facebookowej podczas przygotowywania wyjazdu na Sri Lankę, wiedziałam, że ja i chłopcy musimy ją mieć w naszej biblioteczce. Nie tylko dlatego, że to fantastyczna opowieść o Meli Melulu, która wyruszyła na Sri Lankę, ale też dlatego, żeby zabrać ją ze sobą właśnię w tę podróż i to tam przeżywać razem z Melą przygody na tej zielonej wyspie w kształcie łezki. Czytając opisy autorki książki o Meli Melulu, ale także o podróżach Kasi, o jej wrażliwości i macierzyństwie, wydała mi się od razu bardzo otwartą osobą. Postanowiłam więc do niej napisać i zapytać czy nie chciałaby, abym zabrała jej książkę właśnie na Sri Lankę i pokazała ją czytelnikom.

O AUTORCE – KASI SZULIK

Katarzyna Szulik to autorka i wydawczyni (self-publisher) dwóch książek o Meli Melulu: „Rozłożę Cię na Łopatki Starszaku. Mela Melulu wyrusza w podróż dookoła świata” oraz „Dzień dobry Sri Lanko”. Wcześniej marketingowiec, dziennikarka, naczelna gazety. Przez prawie 2 lata okrążyła z 4,5 letnią córką i mężem Ziemię żyjąc w miejscach takich jak: Emiraty Arabskie, Sri Lanka, Malediwy, Singapur, Malezja, Tajlandia, Indonezja, Japonia, Australia, Nowa Zelandia, Hong Kong, Kuba, USA czy w Hiszpanii. Zainspirowana dwuletnią podróżą wydała samodzielnie książki o Meli – inspirowane także jej córką.

DZIEŃ DOBRY SRI LANKO

Gdyby tak opowiedzieć dziecku o marzeniach, przyjaźni w nieoczekiwanym miejscu, odwadze i strachu, ale także o podróży dookoła świata? Dodać do tego trochę uśmiechu i dziecięcej wyobraźni, może z tego powstać na prawdę cudowne dzieło. Dzień dobry Sri Lanko to druga część opowieści o bohaterce Meli Melulu, która tym razem trafia na Sri Lankę ze świetlikiem Żużu i osiołkiem Tutuji. Wszyscy będą mieli nie lada misje do wykonania. Będzie śmiesznie, bo o papierze z kupy słonia i o samych słoniach także, o turlaniu się po polach herbaty i zbieraniu jej, pokonywaniu własnych leków na Górze Adama czy żebie Buddy. Nie zabraknie wspinania się na Lwią Skałę czy podróży tuktukami, tańcami, Tomku Liptonie, kokosach i przyprawach. W podróży po Sri Lance pomoże Pratutuj – legendarny podróżnik i pradziadek Tutujego. Pierwszy rozdział książki i zniżkę na zakup książki możecie otrzymać tutaj.

Bohaterowie spotkają także wielu lankijskich bohaterów: Achinikę, Avira, Lakidu, doktora Kumarę. Wszyscy istnieją naprawdę Nawet Słoń Kandula też jest prawdziwy! Poczytajcie opinie o książce na tej stronie.

Przepiękne ilustracje, twarda okładka i wydanie warte każdej złotówki. Książkę możesz zakupić w tym miejscu.

O tym jak powstawała i dlaczego akurat Mela nazywa się Mela Melulu, przeczytaj koniecznie w tym miejscu.

Kultura i sztuka dla dzieci i dorosłych – znajdziesz w tej sekcji. Więcej atrakcji w Warszawie dla dzieci i nie tylko znajdziesz tutaj.

Obserwuj mnie na Instagramie, Facebooku.

Postawisz kawkę za dobrą robotę? 😉

Postaw mi kawę na buycoffee.to

5 1 głos
Ocena wpisu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
alt
Mamo daleko jeszcze? – Travelling & Parenting blog

Powstał z pasji do podróżowania i pokazywania najpiękniejszych miejsc w Polsce i zagranicą z dwójką słodkich urwisów. Obserwuj i bądź na bieżąco!

Obserwuj mnie na