Image Alt

Blog

WIELKANOC NA MAZURACH

Święta przy stole? Spędź Wielkanoc na Mazurach inaczej niż zwykle. 
Niektórzy bardziej niż inni doceniają urok świąt wielkanocnych. W tradycyjnej wersji sobotnie święcenie jajek przeradza się w ich dzielenie i składanie życzeń przy niedzielnym suto zastawionym stole rodzinnym. Na końcu mokry poniedziałek jednych bawi bardziej, innych mniej. Jednak coraz częściej odchodzimy od tej opcji i decydujemy się czas świąteczny wykorzystać inaczej. Jak spędzić Wielkanoc inaczej?

WIELKANOC POZA STOŁEM

Pomysły na spędzenie świąt nie tylko bez biesiadowania przy stole, ale też poza miastem pojawiają się w naszych głowach coraz częściej. Rodzice małych dzieci chętnie decydują się na inne rozwiązanie, niż gotowanie i zastanawianie się, co dzieci zjedzą z tradycyjnych wielkanocnych potraw. Wyjazdy za granicę lub w różne rejony kraju to opcja nie tylko na wyżywienie bez samodzielnego gotowania, ale też na rozmaite atrakcje oferowane przez hotele, które coraz częściej myślą też o najmłodszych gościach. Dla wielu z nas największą atrakcją pobytów wielkanocnych w miejscach popularnych turystycznie jest brak tłumów o tej porze roku. Gdzie wyjechać z rodziną, by zadowoleni byli wszyscy? Na tej stronie https://www.hotelstbruno.pl/oferty-specjalne/wielkanoc-na-mazurach-wyjatkowe-swieta-wielkanocne-w-spa-z-basenem/ znajdziesz propozycję.

 

 

MAZURY NA WIELKANOC

Wyjazd wielkanocny ma miejsce w okresie poza sezonem, w związku z czym nie możemy nastawiać się na słoneczne niebo i wysoką temperaturę. Na szczęście są takie regiony w Polsce, które zachwycają przyrodą i atrakcjami o każdej porze roku. Należą do nich Mazury. Choć śnieżna aura przeważnie w tym czasie już jest za nami, to chłodne poranki i wieczory wciąż tam na nas czekają. Jednak na tym nie koniec, bo możemy obserwować bazie na gałęziach, żaby moczarowe i ich zaloty czy bagna i torfowiska stanowiące naturalne miejsca lęgowe wielu ptaków, takich jak żurawie, czaple, mewy czy kormorany. Już obserwacja wybijającego się do lotu orła bielika czy rybitwy czarnokropiatki to atrakcja dla dużych i małych. Czego poza przyrodą możemy oczekiwać, wyjeżdżając na Wielkanoc na Mazury?

JAK SPĘDZIĆ WIELKANOC NA MAZURACH?

Hotele na Mazurach nie zapominają o świątecznej atmosferze, oferując pakiety świąteczne w komfortowych pokojach i apartamentach. Posiłki w pakietach bogate są w tradycyjne regionalne dania świąteczne. Sale zabaw i animatorzy w hotelach zorganizują tematyczne zabawy np. w formie malowania pisanek, przygotowywania koszyczków wielkanocnych czy wypiekania regionalnych ciasteczek. Jeśli pogoda dopisze, hotelowe ogrody mogą stać się miejscem intensywnych poszukiwań czekoladowych jajek czy króliczków sprytnie poukrywanych w trawach i krzewach.

Mazurskie hotele zadbają o świąteczny wystrój, pamiątkowe świąteczne zdjęcia czy powitalne świąteczne koszyczki z przysmakami. Taki wiosenny okres to też czas, w którym wodne atrakcje i rejsy  po jeziorach budzą  się z zimowego snu i warto rozważyć taką wycieczkę, gdy jeszcze na malowniczych akwenach jest pusto i cicho, co oznacza, że nie mijamy co chwilę innych wodnych obiektów z turystami na pokładzie.

Mazury to opcja na Wielkanoc wciąż tradycyjną. Żurek z jajkiem i biała kiełbasa zawitają na naszych stolach, a ze święconką powędrujemy do tutejszych ciekawych architektonicznie kościołów. Możemy przybyć w mniejszym gronie lub z większą, dalszą rodziną. Podobnie, a jednak inaczej, bo z dala od codziennych obowiązków i z możliwością zrelaksowania się w hotelowych strefach spa czy po prostu dlatego, że o wiele mniej jest na naszych głowach.

 

Powyższy artykuł jest artykułem sponsorowanym.

fot. masalski.pl

Blog Mamodalekojeszcze nie odpowiada za informacje i warunki, a materiał ma charakter czysto informacyjny.Booking.com

Obserwuj mnie na Instagramie, Facebooku i Youtube.

A może by tak postawić kawę: małą, średnią lub latte?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

5 1 głos
Ocena wpisu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
alt
Mamo daleko jeszcze? – Travelling & Parenting blog

Powstał z pasji do podróżowania i pokazywania najpiękniejszych miejsc w Polsce i zagranicą z dwójką słodkich urwisów. Obserwuj i bądź na bieżąco!

Obserwuj mnie na