Image Alt

Blog

ubezpieczenie

UBEZPIECZENIE W PODRÓŻY

DLACZEGO WARTO ZADBAĆ O UBEZPIECZENIE

Większość osób planując podróż zupełnie zapomina o ubezpieczeniu w podróży. Zajmuje się głównie planowaniem trasy, pakowaniem, hotelami i lotami. Czy aby jednak to słuszna strategia? Wszystko to nie ma znaczenia w momencie gdy złapie nas na wakacjach choroba nasza, dziecka lub wypadek. I oczywiście nie mam tutaj na myśli tylko tragicznych przypadków, ale codziennych. Przeziębienie czy gorączka dziecka, a czasem ból zęba, który może popsuć każdy urlop.  Leczenie za granicą może kosztować dużo, wystarczy poszperać w Internecie i sprawdzić ile kosztuje leczenie w USA. Takich przypadków, kiedy ktoś leci na wakacje i ma ogromny kredyt do spłacenia po powrocie jest masa.
Ubezpieczenie
ubezpieczenie

JAKIE UBEZPIECZENIE?

Na temat ubezpieczenia w podróży można byłoby napisać elaborat. Jest wiele różnego rodzaju ubezpieczeń, a my podróżnicy nigdy nie wiemy jaki pakiet wybrać. Nie mówiąc już o tym, na jakiego ubezpieczyciela się zdecydować. Sama zaczęłam się interesować tym tematem i podpytywać znajomych z jakich ubezpieczeń korzystają. Ja ubezpieczam się przed każdym wyjazdem i muszę przyznać, że zawsze mi się przydaje, bo dzieci jednak często chorują.  Tak się złożyło, że mój kolega ze studiów prowadzi Placówkę Partnerską Aviva i wie na ten temat wszystko. Dlatego postanowiłam podpytać go o kilka rzeczy.
ubezpieczenie
ubezpieczenie

Jacku, jak myślisz czy warto ubezpieczać się przed podróżą?

Jednym słowem WARTO. A dlaczego? Ubezpieczenie w podróży to po pierwsze względy ekonomiczne –  nie musimy się martwić o rachunek, który przyjdzie nam zapłacić, jeśli będziemy potrzebowali nagłej i specjalistycznej pomocy medycznej za granicą.
Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę wyjeżdżając za granicę ile kosztują usługi medyczne w danym kraju, a są to kwoty bardzo wysokie np. w USA czy Turcji. Jeśli coś nieprzewidzianego stanie się nam czy naszym bliskim – wiemy, że mamy wsparcie finansowe jak i organizacyjne ze strony ubezpieczyciela. Nasza firma świadczy usługi assistance za granicą i jedną z rzeczy na które można liczyć mając ubezpieczenie, jest pomoc w znalezieniu specjalistycznej pomocy. Czy to lekarza, czy placówki do której mamy się zgłosić po pomoc.
ubezpieczenie
ubezpieczenie

Wakacje dookoła Europy – czy jedno ubezpieczenie wystarczy?

Jedno ubezpieczenie starczy na całą Europę. Większość towarzystw rozgranicza ubezpieczenia wyjazdowe na Europę, Świat. Każde ma pewne wyłączenia  – kraje objęte wojną wykluczone są z automatu. Poza tym towarzystwa ubezpieczeniowe mają listę krajów wyłączonych z ochrony, co należy po prostu sprawdzić zawierając polisę.

Na co zwrócić uwagę przy ubezpieczeniach na inny kontynent – Australia lub Ameryka?

Zawierając umowę poinformuj ubezpieczyciela gdzie jedziesz. Jeśli jest to inny kontynent niż Europa – zastanów się nad poziomem cen za usługi medyczne w tym kraju i zawrzyj odpowiednio wysokie ubezpieczenie. Ameryka czy Australia mają bardzo dobre jakościowo, a co za tym idzie bardzo kosztowne usługi medyczne – dlatego wybierając się w daleką podróż zabezpiecz się wyższą kwotą ubezpieczenia.

Jacku, na co zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie w podróży?

Przede wszystkim niech polisa całościowo pokrywa koszty leczenia związane z wypadkiem. Niech jej zakres będzie odpowiednio wysoki. Szeroki wachlarz umów dodatkowych  to m.in. rozszerzenie o ubezpieczenie bagażu, sprzętu sportowego czy świadczenia związanego z uszczerbkiem na zdrowiu. Te świadczenia dopełniają główną umowę ubezpieczenia podróżnego, które ma finansować koszty leczenia za granicą. Bardzo cenną rzeczą są usługi assistance – polegające na wsparciu klienta w sytuacji kryzysowej – możemy liczyć na obsługiwaną w ojczystym języku infolinię czynną 24h na dobę 7 dni w tygodniu do której możemy dzwonić z miejsca w którym jesteśmy. Od momentu zgłoszenia mamy wsparcie polegające na wyszukaniu placówki czy lekarzy którzy udzielą nam pomocy. Firma Aviva świadczy takie właśnie usługi.

Jakie są koszty takiego ubezpieczenia i od czego one zależą?

Ubezpieczenie na pokrycie 100 000  zł kosztów ochrony na 2 tygodnie kosztuje nie więcej niż 40 zł. A taki wydatek w skali kosztu całego wyjazdu można uznać za nieduży. A po drugie co najważniejsze, świadomość, że mamy polisę daje poczucie spokoju i komfortu podczas wakacji.
Wielkie dzięki za rozmowę Jacku.
Moim gościem był Jacek Kowalczyk, który jest agentem ubezpieczeniowym i kontynuuje pracę rodzinnego biznesu ubezpieczeniowego. Prywatnie szczęśliwy ojciec i mąż. Obecnie wraz z mamą Jadwigą Kowalczyk prowadzi Placówkę Partnerską Aviva w Łasku. W tej chwili obsługuje kilkuset klientów w polisach indywidualnych, grupowych, a także majątkowych czy ubezpieczeniach firmowych. Jego specjalizacją są ubezpieczenia życiowe gwarantujące klientom spokój i pewność najwyższej jakości wsparcia w sytuacjach kiedy życie podstawi im nogę.
5 1 głos
Ocena wpisu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
alt
Mamo daleko jeszcze? – Travelling & Parenting blog

Powstał z pasji do podróżowania i pokazywania najpiękniejszych miejsc w Polsce i zagranicą z dwójką słodkich urwisów. Obserwuj i bądź na bieżąco!

Obserwuj mnie na