Image Alt

Blog

JAK WYBRAĆ NAJLEPSZE UBEZPIECZENIE DLA DZIECKA?

Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami. Wakacyjny wyjazd na kolonie, obozy czy wycieczki klasowe są stresującym czasem dla rodziców. Ubezpieczenie turystyczne dla dziecka może zapewnić spokojny sen. Przykre sytuacje mogą mieć zawsze miejsce, dlatego warto ubezpieczyć dziecko, aby zyskać gwarancję pomocy w wyjątkowych przypadkach. Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie turystyczne dla dziecka? Na co zwrócić uwagę?

UBEZPIECZENIE TURYSTYCZNE DLA DZIECKA – DLACZEGO WARTO?

Wydawać by się mogło, że szkolne ubezpieczenie NNW może zapewnić bezpieczeństwo dziecku podczas każdego wyjazdu. Nic bardziej mylnego. Tego rodzaju ubezpieczenie stanowi zabezpieczenie w przypadku następstw nieszczęśliwych wypadków. NNW służy pozyskaniu środków, odszkodowań za uszczerbek na zdrowiu. Co więcej, ubezpieczenie dziecka powinno również zapewnić ochronę bagażu, który często ulega zniszczeniu lub zagubieniu. Szkolne ubezpieczenie nie zapewni całkowitego bezpieczeństwa, zwłaszcza, jeśli w grę wchodzą wyjazdy zagraniczne. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku wycieczek organizowanych przez biuro podróży. Jest to często podstawowe zabezpieczenie, a sumy gwarantowane są minimalne. W grę wchodzi również Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Dzięki karcie zapewnicie swoim dzieciom podstawową opiekę medyczną w państwie, w których EKUZ jest prawomocna. EKUZ nie pokrywa kosztów akcji ratowniczej, ani poszukiwawczej. Nie zapewnia także bezpłatnego transportu medycznego. Jest to rozwiązanie będące jedynie półśrodkiem. Więcej informacji, dotyczących podstawowych ubezpieczeń turystycznych dostępne są pod adresem: https://wakacyjnapolisa.pl/poradnik/ubezpieczenie-turystyczne-dla-dziecka-na-wakacje/. 

JAKIE UBEZPIECZENIE TURYSTYCZNE WYBRAĆ?

Właściwie dobrane ubezpieczenie turystyczne dla dziecka, powinno spełniać kilka podstawowych warunków. Przede wszystkim polisa powinna obejmować pokrycie kosztów leczenia. Ubezpieczenie daje pewność, że dziecko otrzyma właściwą pomoc w przypadku pobytu w szpitalu lub wizyty lekarskiej. Polisa powinna obejmować koszty transportu sanitarnego oraz powrotu do kraju. Warto wybrać polisę, w ramach której refundacji ulegają również leki, operacje, czy zabiegi. Kompletne ubezpieczenie wakacyjne musi brać pod uwagę krytyczne sytuacje, które są następstwem wypadków. Bezpieczeństwo zapewni także OC w życiu prywatnym. Będzie ono przydatne, gdy pociecha zniszczy mienie osoby trzeciej. Odpowiednia polisa uchroni przed koniecznością ponoszenia dodatkowych kosztów. Polisa powinna zawierać ubezpieczenie bagażu, dzięki czemu zyskujemy pewność, że w przypadku zgubienia czy zniszczenia walizki, mamy prawo do odszkodowania. Wakacje kojarzą się z sportami wodnymi. Warto więc zdecydować się na polisę, która uwzględnia uprawianie sportów wysokiego ryzyka. Co ważnej, jeśli dziecko cierpi na choroby przewlekłe warto wybrać ubezpieczenie, które pokryje koszty leczenia, w przypadku pogorszenia się stanu zdrowia. 

ILE KOSZTUJE UBEZPIECZENIE TURYSTYCZNE DLA DZIECKA?

Kompletne ubezpieczenie zdrowotne, które zapewni dziecku bezpieczny wyjazd nie musi kosztować majątek. Na rynku dostępne są opcje, które umożliwiają zakup polisy już od kilku złotych za dobę. Dzięki porównywarce wakacyjnapolisa.pl można dobrać ubezpieczenie skrojone na miarę potrzeb. Bardziej rozbudowane wersje kosztują więcej, jednak wydatek wydaje się niczym wobec kosztów leczenia, kosztów dojazdu czy akcji ratowniczej. Dzięki kompleksowej polisie unikniecie problemów i kosztów, które mogą sięgać setek tysięcy. Ubezpieczenie zdrowotne dla dziecka, to inwestycja, o którą warto zadbać. 

Powyższy artykuł jest artykułem sponsorowanym.

fot. masalski.pl

Blog Mamodalekojeszcze nie odpowiada za warunki udzielonej polisy i roszczenia z tym związane. Materiał ma charakter informacyjny.

Obserwuj mnie na Instagramie, Facebooku i Youtube oraz obejrzyj relację ze Smart Kids Planet

A może by tak postawić kawę: małą, średnią lub latte? Dla Ciebie to czasami 5 zł, a dla mnie forma motywacji do dalszego polecania Wam wszystkiego co najfajniejszego dla Waszej rodziny 😉

Postaw mi kawę na buycoffee.to

5 1 głos
Ocena wpisu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
alt
Mamo daleko jeszcze? – Travelling & Parenting blog

Powstał z pasji do podróżowania i pokazywania najpiękniejszych miejsc w Polsce i zagranicą z dwójką słodkich urwisów. Obserwuj i bądź na bieżąco!

Obserwuj mnie na