sensorysie

Blog

LODOWY LABIRYNT W SENSORYSIE

W ostatni weekend dotarliśmy całą naszą czwórką do zimowej sensorysiowej krainy na opowieść o Nanuliku. To historia o poszukiwaniu światła i baśń o lodowcu, które postanowiło się ukryć w środku lodowatego labiryntu. To piękna, ciepła opowieść sięgająca do wyobraźni, przyjaźni, akceptacji rozgrywająca się w śnieżnej krainie.

SALA ZABAW SENSORYSIE

O naszej wizycie w Sensorysiach już wspominałam na blogu, kiedy dopiero co się otworzyli. Odwiedziliśmy wtedy także wyjątkowy labirynt, który co jakiś czas zmienia się w tematyczną opowieść jak ta o lodowym labiryncie oraz salę zabaw. Sensorysie to wyjątkowy projekt na dziecięcej mapie Warszawy.

Na ponad 800 metrach kwadratowych powstały 3 strefy:

  • sensoryczna sala zabaw dla dzieci
  • sensoryczny labirynt na który obowiązują osobne bilety i rezerwacje
  • przestrzeń urodzinowo – warsztatowa.

CO NAS URZEKŁO W LODOWYM LABIRYNCIE?

Wyjątkowi animatorzy w Sensorysiach, którzy opowiadają historię są wręcz stworzeni do swojej roli. Ciepło opowiadają o Nanulik i prowadzą historię w zaciekawieniu przez długi czas. Dzieci pochłaniają historię mówiąc o niej potem w domu i każąc sobie robić ciepłe kakao według lodowego przepisu od Rysia czytając krótką historię o Nanulik, którą otrzymaliśmy do domu.

Oprócz znanego Rysia w sensorycznym labiryncie, dzieci i rodzice przeniosą się do lodowatej krainy, gdzie będą mogli się przyjrzeć zarówno światłu jak i ciemności. Zamykają oczy i zanurzają się w wyobraźni otoczeni ciepłym głosem animatora opowiadającego bajkę. Nie zabraknie nowych doznań sensorycznych, pieśni Ludów Światła śpiewanej razem z rodzicami, które na pewno zostaną w pamięci na długo czy doznań dotykowych, a także węchowych. Szukamy konkretnych zapachów i dotykamy ciepłe i zimne przedmioty na koniec trafiając do pomieszczenia z dużymi lustrami z platformami do balansowania. Nasza przygoda w 45 minutowym labiryncie kończy się na wyciszających pufach pod miłymi kocykami, wyobrażając sobie co myślał wtedy Nanulik.

BILETY

Bilety i informacje o dostępnych terminach możecie znaleźć w tym miejscu. Do sali zabaw obowiązują osobne bilety.

Spektakl Baśń o Lodowcu odbywa się w 2 grupach wiekowych: 2-4 lata i 5-8 lat. Przewodnik dostosowuje sposób opowiadania i narracji do wieku dzieci, tak aby każdy miał szansę aktywnego uczestniczenia w spektaklu, więc to bardzo duży plus, bo mogą zajrzeć tutaj także maluszki.

Obowiązuje zakup biletów dla dorosłych i dzieci.  Spektakle odbywają się od czwartku do niedzieli w maksymalnie 16-osobowych grupach.

ADRES

Sensorysie znajdziecie w sercu samego Mokotowa przy ul. Różanej 8, a w okolicy znajdziecie także fajne restauracje, gdzie można po przygodzie wybrać się do Akademii, Lula Mokotów, Mezze, Mokolove czy na lody do Limoni.

Przy Sensorysiach znajduje się też wyjątkowy sklep dla maluszków Muma Concept Store. Zajrzyjcie, bo warto!

Łapcie bilety do Lodowej Krainy póki jeszcze jest!

“Szukajmy światła by Lodowiec oświetlało

Szukajmy teraz żeby nam się to udało

Szukajmy światła by Lodowiec oświetlało

Wyruszajmy teraz bo już czasu bardzo mało” 

Więcej atrakcji w Warszawie dla dzieci znajdziesz tutaj.

Obserwuj mnie na Instagramie, Facebooku i Youtube oraz obejrzyj relację z Senorysiów.

A może by tak kawa za polecajki? 😉

Postaw mi kawę na buycoffee.to

5 1 głos
Ocena wpisu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
alt
Mamo daleko jeszcze? – Travelling & Parenting blog

Powstał z pasji do podróżowania i pokazywania najpiękniejszych miejsc w Polsce i zagranicą z dwójką słodkich urwisów. Obserwuj i bądź na bieżąco!

Obserwuj mnie na