Image Alt

Blog

Domek dla dzieci – beztroskie dzieciństwo w ogrodzie

Domek do zabawy to jedno z największych marzeń wielu dzieci. Dla poprzednich pokoleń był niestety w większości przypadków czymś nieosiągalnym. Zdarzali się szczęśliwcy, którym tata zbudował imponujący domek na drzewie lub sklecił niewielki naziemny domek z desek. Dziś na szczęście wybór domków do zabawy jest ogromny, a do tego często można je kupić w bardzo atrakcyjnych cenach. Dlaczego domki dla dzieci są tak popularne?

Dlaczego taka mała chatka, w której czasami ledwo można się ruszyć, gdy wejdzie do niej więcej niż jedno dziecko, jest wciąż jedną z najpopularniejszych zabawek? Ponieważ dla dzieci to przestrzeń od początku do końca przeznaczona tylko dla nich – miejsce, gdzie można się schować, poczuć bezpiecznie i swobodnie, stworzyć własny świat. Poza tym domek dla dzieci to nie tylko zabawka, ale także element edukacji i rozwoju najmłodszych.

Niech żyje różnorodność, czyli domek do zabawy dla każdego dziecka

Co jeszcze zachwyca w nowoczesnych domkach dla dzieci? Z pewnością ich różnorodność. Wyobraźnia projektantów nie zna granic, w związku z czym dziecięce chatki zaskakują kształtem, rozmiarem, materiałami, kolorystyką, a nawet wyposażeniem. Jedne są minimalistyczne, inne obfitują w dodatkowe detale i funkcje. Ich niewielkie rozmiary sprawiają, że posłużą do zabawy nie tylko w ogrodzie lub na placu zabaw – bez problemu znajdziemy domek dla dzieci, który zmieści się w domu, mieszkaniu lub na balkonie. Niektóre domki są łatwe do złożenia i przeniesienia, inne wymagają stałego montażu i zabezpieczenia. Tylko od Ciebie oraz od preferencji Twojego dziecka zależy, czy skusicie się na rustykalne, drewniane domki dla dzieci, lekkie, kolorowe i łatwe w czyszczeniu domki plastikowe, czy też najprostsze w użytkowaniu i najtańsze namioty dla dzieci, przypominające zamek, namiot cyrkowy lub indiańskie tipi.

W co się bawić w domku dla dzieci?

Zabawa w dom to nie jedyna propozycja tego, w co może bawić się dziecko, korzystając z uroków domku. Choć zabawa polegająca na odgrywaniu ról rodziców, dzieci, dziadków lub sąsiadów jest z pewnością rozwijająca, to jednak domek dla dzieci stwarza o wiele więcej możliwości. Prostą alternatywą będzie na przykład zabawa w sklep, polegająca na odgrywaniu ról sprzedawcy i klienta. Dzieci mogą używać w charakterze towarów różnych przedmiotów, np. zabawek, książek, ubrań czy jedzenia, oraz płacić zabawkowymi pieniędzmi, by rozwijać umiejętności matematyczne, logiczne i komunikacyjne. Z kolei podczas zabawy w szkołę w ruch idą zeszyty, pisaki, a nawet kreda i tablica, a dziecko rozwija umiejętności poznawcze, pamięciowe i organizacyjne. Można też bawić się w warsztat czy laboratorium i tworzyć własne wynalazki. Zresztą nic nie stoi na przeszkodzie, by domek dla dzieci pełnił bardziej nietypowe funkcje i przemienił się w zamek strzeżony przez rycerzy, kryjówkę piratów czy stację kosmiczną, a maluchy przeżywały w nim niesamowite przygody. Możliwości zabawy są tak naprawdę niemal nieskończone, ponieważ dziecięca fantazja nie zna granic!

Artykuł sponsorowany

5 1 głos
Ocena wpisu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
alt
Mamo daleko jeszcze? – Travelling & Parenting blog

Powstał z pasji do podróżowania i pokazywania najpiękniejszych miejsc w Polsce i zagranicą z dwójką słodkich urwisów. Obserwuj i bądź na bieżąco!

Obserwuj mnie na