Image Alt

Blog

KOSMICZNE EMOCJE W COSMOS DISCOVERY SPACE EXHIBITION

Leniwe lub zimne popołudnie w Warszawie, absolutnie nie może zamienić się w siedzenie i zaleganie na kanapie, gdy wokół tyle do zobaczenia.

SPIS TREŚCI

CO ZNALEŹĆ NA WYSTAWIE?

ATRAKCJE DLA DZIECI

BILETY

ADRES

GODZINY OTWARCIA

KASA

CO ZNALEŹĆ NA WYSTAWIE?

Tym razem nasza niedziela zamieniła się w kosmiczne doświadczenie z eksponatami NASA. Cosmos Discovery to wystawa, który pierwszy raz się pojawiła w Warszawie, ale obiegła już niemal cały świat. Jeszcze do końca lutego w Muzeum Pragi możecie odwiedzać Cosmos Discovery Space Exhibition. 

Wystawa oferuje mnóstwo eksponatów, w tym prawdzie podzespoły statków kosmicznych i historyczne elementy wyposażenia kosmonautów. Wystawa opowiada historię lotów kosmicznych od pierwszych prób, aż do obecnych misji oraz opisuje podróże człowieka, jak i pierwszych zwierząt w kosmos. Na powierzchni ponad 3 000 m2 można zobaczyć oryginalne stacje, rakiety czy skafandry oraz mnóstwo oryginalnych eksponatów z USA, Rosji udostępnionych przez NASA. Nie zabrakło także polskiego elementu na wystawie.

Zarówno dzieci jak i dorośli są wciągnięcie w fantastyczną historię, która opowiada tajniki podróży kosmicznych.

Stacja MIR jest odwzorowana w skali 1:1, można także obejrzeć Mercurego, Apollo 11, kokpit Columbia czy rakietę Saturn V w skali 1:10. Warto zwrócić uwagę na misje, które mają na celu skolonizowanie Księżyca czy pierwsze lądowanie na Marsie.

ATRAKCJE DLA DZIECI

Na koniec mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych. Miłośnicy mocnych wrażeń mogą skorzystać z COSMOS CAMP i zobaczyć jak wyglądają treningi astronautów. Warte uwagi są także urządzenia w technologi 3D i VR. Dzieci skorzystają za to z przyjemnych atrakcji na monety.

Dla dzieci dostępna jest ścieżka edukacyjna ze stempelkami, które stawia się w gazetkach otrzymywanych na wejściu. Fajna atrakcja, aby zainteresować dzieci, ale jednak trochę zbyt skupia ich uwagę na zbieraniu samych pieczątek. Fajną rzeczą jest też audioprzewodnik, który jest dostępny w dwóch wersjach. Ta dla dzieci do lat 14 jest formą rozmowy chłopca z astronautą.

Sami zobaczcie czy warto.

BILETY

Można zakupić zarówno online jak i na miejscu w kasie. Są dość drogie,.ale naprawdę warto je w tym wypadku wydać. Dzieci do lat 6 wchodzą bezpłatnie. Więcj możecie przeczytać tutaj.

ADRES

Muzeum Nowa Praga

ul. Jagiellońska 82 A

Warszawa

GODZINY OTWARCIA

9:00 – 20:00 (ostatnie wejście o 18:30)

KASA

9:00 – 18:30

Zostawiam Wam tutaj link do Google Maps

Zobacz także serię wpisów o  Warszawie i co zobaczyć tam z dzieckiem lub po prostu dołącz do social media i bądź na bieżąco.

Jestem na Instagramie, Facebooku i Youtube.

Jeśli podoba Ci się ten wpis zostaw coś od siebie i oceń na piąteczkę stawiając mi kawę 🙂 dzięki!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

5 2 głosów
Ocena wpisu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
alt
Mamo daleko jeszcze? – Travelling & Parenting blog

Powstał z pasji do podróżowania i pokazywania najpiękniejszych miejsc w Polsce i zagranicą z dwójką słodkich urwisów. Obserwuj i bądź na bieżąco!

Obserwuj mnie na