Image Alt

Blog

BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. TAJEMNICA SKORPIONA

Nowy rok to… nowe filmy i ulubieni bohaterowie na wielkich ekranach! Od 3 lutego w kinach czeka na Was w kinie Lasse i Maja, którzy są na tropie kolejnej, trudnej do wyjaśnienia sprawy – tajemnicy Skorpiona! Z czym będą się zmagać? Dowiecie się podczas seansów, które trwają już w kinach w całej Polsce.

FABUŁA FILMU

Lasse i Maja znowu na tropie! Mieszkańcy Valleby nie mogą doczekać się obchodów urodzin miasteczka. Tajemniczy Skorpion ma jednak zgoła inne plany. Czy młodym detektywom uda się uratować święto przed przebiegłym złodziejem?

Przed Lassem i Mają wyzwanie godne największych detektywów. Zbliża się wielkie święto obchody 500-lecia Valleby, jednak przygotowania przerywa seria zuchwałych kradzieży. Komuś najwyraźniej bardzo zależy na tym, żeby wyczekiwana przez wszystkich mieszkańców Valleby uroczystość nie doszła do skutku. Lasse i Maja bez wahania angażują się w sprawę i z pomocą zrzędliwej, emerytowanej mistrzyni złodziei Lillie próbują wpaść na trop złodzieja. Ale kim tak naprawdę jest ten przebiegły Skorpion i jaki jest jego motyw? Czy Lasse i Maja zdołają rozwiązać zagadkę i powstrzymać rabusia przed zrujnowaniem święta Valleby?

Film na podstawie bestsellerowej serii książek Martina Widmarka zdobył nagrodę publiczności na 9. MFF Kino Dzieci. „Tajemnica Skorpiona” jest już szóstą filmową częścią przygód ulubionych młodych detektywów, Lassego i Mai.

Ten film dla dzieci to laureat plebiscytu publiczności stacjonarnej edycji 9. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci organizowanej przez Nowe Horyzonty. Z serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai Martina Widmarka i Heleny Willis ukazało się już ponad 20 książek. Para detektywów badała m.in. zagadki kina, pociągu i biblioteki!

„Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona”

Tytuł oryginału: LasseMajas Detektivbyrå – Skorpionens gåta

Kategoria wiekowa: 6+

Reżyseria: Tina Mackic

Kraj i rok produkcji: Szwecja 2022

Czas trwania: 83 min

Wersja językowa: dubbing

WIĘCEJ POLECAJEK DLA DZIECI I RODZICÓW ZNAJDZIESZ W TEJ SEKCJI

Obserwuj mnie na Instagramie, Facebooku i Youtube.

A może by latte za te wszystkie polecajki jeśli regularnie korzystasz?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Co robić z dzieckiem w Warszawie?

5 1 głos
Ocena wpisu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
alt
Mamo daleko jeszcze? – Travelling & Parenting blog

Powstał z pasji do podróżowania i pokazywania najpiękniejszych miejsc w Polsce i zagranicą z dwójką słodkich urwisów. Obserwuj i bądź na bieżąco!

Obserwuj mnie na