Image Alt

Blog

save the planet

ART BOX EXPERIENCE – SAVE THE PLANET

Kilka miesięcy temu odwiedziliśmy wyjątkową wystawę Retro Warszawa w nowej przestrzeni Art Box Experience w Fabryce Norblina. To doświadczenie sprawdziło, że chętnie wracamy na nowe wystawy organizowane w Art Box Gallery. Jedną z nich jest jest wystawa Save the Planet skierowana właściwie do wszystkich, a w szczególności do rodzin z dziećmi.

save the planet
save the planet
save the planet
save the planet

O WYSTAWIE SAVE THE PLANET

Save the Planet zabiera nas w podróż przez najodleglejsze zakątki globu, gdzie główną nadrzędną misją jest ratowanie planety. Wystawę rozpoczyna Wielki Wybuch 15 miliardów lat temu i prowadzi nas do Wielkiego Wyzwania jakim jest ratowanie naszej planety.

Ta multisensoryczna wystawa to unikatowy projekt, który łączy najnowocześniejsze technologie, muzykę i obraz zwracając uwagę na problemy ekologii.

Do Art Box wybraliśmy się tym razem rodzinnie wraz z rodzicami. Nie muszę chyba opowiadać, że nie tylko nasi chłopcy byli zachwyceni obrazami, muzyką i przedstawieniem przyrody w tak fascynujący sposób. Zajrzeliśmy do wnętrza wulkanu czy na dno oceanu. Pływaliśmy z ławicami ryb czy spotkaliśmy się oko w oko z gepardem oraz antylopą.

W końcu pojawia się człowiek i narodziny cywilizacji wraz z postępem technologicznym, co jak wiemy prowadzi do zanieczyszczenia środowiska, wycinki lasów, wymierania rafy koralowej czy zanieczyszczenia powietrza. Przesłanie jest jedno – uratować planetę.

Twórcy wystawy zamierzają zmierzyć ślad węglowy jaki wytwarza wystawa, a potem zasadzą las z fundacją Aeris Futuro.

Fantastyczne ujęcia z kosmosu i mnóstwo materiałów multimedialnych zostały przygotowane przez studio Platige Image, gdzie dopełnieniem była muzyka Vivaldiego z Czterech Pór Roku. Pomysłodawcą całej wystawy jest producent Piotr Sikora, a scenariuszem i reżyserią zajął się Jarbas Agnelli – brazylijski twórca wizualny.

save the planet
save the planet
save the planet
save the planet

ZAJĘCIA DLA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI

Na wystawie odbywają się lekcje muzealne. Prawdziwą gratką było oprowadzanie przez prof. Szymona Malinowskiego, założyciela Nauki o Klimacie. Lekcje dostosowane są do poziomu edukacji przedszkolnej czy szkolnej, a zajęcia są zgodne z podstawą programową MEN. Dla przedszkoli klas 0-3 Art Box oferuje lekcję „Nasz dom- błękitna planeta”. Dla klas 4-8 – „Drobne kroki – wielka zmiana”, a dla szkół ponadpodstawowych – „Ten świat jest w naszych rękach”.

save the planet
save the planet
save the planet
save the planet

Wystawę Save the Planet można oglądać w wybrane dni, ponieważ od niedawna wyświetlana jest także wyjątkowa Polska na Mudialach, która przypomina o historycznych wydarzeniach Polaków na Mundialu. Również serdecznie polecam Wam do niej zajrzeć. To prawdziwa gratka dla fanów piłki nożnej.

HARMONOGRAM WYSTAW

PONIEDZIAŁEK

9:00- 14:00  – SAVE THE PLANET – OCALMY PLANETĘ

WTOREK

9:00- 20:00  – SAVE THE PLANET – OCALMY PLANETĘ

ŚRODA

9:00-14:00 – SAVE THE PLANET – OCALMY PLANETĘ

14:00-15:00 – przerwa techniczna

15:00-20:00 – POLSKA NA MUNDIALACH

CZWARTEK

9:00-20:00 – SAVE THE PLANET – OCALMY PLANETĘ

PIĄTEK

9:00- 21:00 – SAVE THE PLANET – OCALMY PLANETĘ

SOBOTA

10:00-21:00  – Polska na Mundialach

NIEDZIELA

10:00- 20:00 – SAVE THE PLANET – OCALMY PLANETĘ

UWAGA! Kasę biletową zamykamy godzinę przed zamknięciem wystawy

save the planet
save the planet
save the planet
save the planet
save the planet
save the planet
save the planet
save the planet

ART BOX EXPERIENCE

Sama przestrzeń to pierwsza w Polsce w pełni immersyjna i cyfrowa przestrzeń multimedialna, gdzie na styku sztuki, nauki, cyfrowej technologii i rozrywki powstają unikalne multisensoryczne wystawy, spektakle, koncerty i eventy. 800 m2 z najnowocześniejszymi projektorami i zintegrowanymi ruchomymi ekranami ożywia zdigitalizowane obrazy z dedykowaną ścieżką dźwiękową. Dzięki temu można zejść w głąb oceanu, dżungli. To także fantastyczne miejsce na eventy.

Art Box Experience powstał z pasji i doświadczenia trójki twórców: Joanny Kowalkowskiej, Mateusza Labudy i  Piotra Sikory.

Joanna Kowalkowska – założycielka Art Box Gallery S.A., pasjonatka nowych technologii i mediów społecznościowych, absolwentka wydziału projektowania produktu Central Saint Martin College, dyrektorka artystyczna i producentka projektów teatralnych, koncertowych i wystawienniczych

Piotr Sikora – założyciel Art Box Gallery S.A., założyciel i wieloletni prezes zarządu studia animacyjno-filmowego Platige Image nagradzanego na najbardziej prestiżowych festiwalach filmowych, w tym dwiema nagrodami BAFTA oraz nominacją do Oscara; producent licznych produkcji filmowych; producent wykonawczy serialu „Wiedźmin” tworzonego przez Netflix; pasjonat grafiki komputerowej, filmu i nowych technologii

Mateusz Labuda – współtwórca Art Box Gallery S.A., wieloletni wicedyrektor Muzeum Narodowego w Warszawie i Muzeum Warszawy, pasjonat popularyzacji sztuki i nauki, ekspert w dziedzinie transformacji instytucji kultury, projektowania strategii marketingowych i komunikacji z publicznością, menadżer kultury, wieloletni menadżer zespołu Maanam i producent muzyczny.

save the planet
save the planet
save the planet
save the planet

KAWIARNIA

Po zakończeniu zwiedzenia można zjeść coś słodkiego w kawiarnii zatopionej w projekcie wystawy. Można także zakupić pamiątki w sklepiku.

ADRES

ArtBox Experience 
Fabryka Norblina poziom +2
Budynek Plater
Żelazna 51/53
00-841 Warszawa

Kontakt
[email protected]
+48 571 030 480

 

BILETY

Najlepiej zakupić online. 

Zaplanować wizytę można także z grupą przedszkolną czy szkolną w tym miejscu.

GODZINY OTWARCIA

Pon – nieczynne

wt– czw 11.00 – 20.00

pt–sob 10.00 – 22.00

niedz 10.00 – 20.00

save the planet
save the planet
save the planet
save the planet

Save the Planet to wystawa zarówno dla dużych jak i małych. Więcej atrakcji w Warszawie dla dzieci i nie tylko znajdziesz tutaj.

Kulturalne wycieczki to dział w tym miejscu.

Obserwuj mnie na Instagramie, Facebooku.

Postawisz kawkę za dobrą robotę? 😉

Postaw mi kawę na buycoffee.to

5 1 głos
Ocena wpisu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
alt
Mamo daleko jeszcze? – Travelling & Parenting blog

Powstał z pasji do podróżowania i pokazywania najpiękniejszych miejsc w Polsce i zagranicą z dwójką słodkich urwisów. Obserwuj i bądź na bieżąco!

Obserwuj mnie na